Show

2600 North Sayre Ave.
Chicago, IL 60707
773-844-6347

Klasa-7

Zadanie domowe na 8 maja

Moi drodzy uczniowie, to już ostatnie zadanie domowe przed zasłużonymi wakacjami.

Język polski: ćwiczenia na str. 186, 187 oraz czytanka “Z książką przez wieki” str.194/195 – przeczytać i odpowiedzieć na pytania pod tekstem.

 

Zadanie domowe na 1 maja

Język polski: ćw. 4/169, 2/163, 2/183 , a także  proszę przeczytać  wywiad ze str.184-185 oraz dokończyć dwa zadnia:  1. Jestem i czuję się Polakiem, ponieważ ………..

              2. Gdy słyszę “Polska” myślę o ………..

Geografia: na ostatniej stronie podręcznika macie mapę konturową Polski, na której proszę zaznaczyć najważniejsze miasta.

 

Zadanie domowe na 24 kwietnia 

Język polski:  ćw. 10/175, 2/176 i 4/177

Geografia: Rok w puszczy  https://youtu.be/It15CCYeqAo  – obejrzeć film i napisać recenzję tzn. o czym jest film i co  się podoba lub co Was zaskoczyło.

Historia: Przygotować się do sprawdzianu ( to ostatni w tym roku szkolnym😊)

 

Zadanie domowe na 17 kwietnia

Język polski: przeczytać fragment opowiadania ze str. 172 “Przyjaciel Automateusza” i następnie wykonać ćw. 1/173 oraz 2 i 3/ 174

Historia : Bitwa Warszawska,  https://youtu.be/aYM_tz7adA4  – obejrzeć i napisć krótkie streszczenie (5 zdań)

 

Zadanie domowe na 10 kwietnia

Historia: praca pisemna “Historia mojej rodziny na podstawie opowieści dziadków i rodziców” – 200 słów min.

Geografia: przygotować się do sprawdzianu (uczniowie otrzymali pytania)

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA ZDROWYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKIEJNOCY 🌷🐣🐤

 

Zadanie domowe na 27 marca

Język polski: ćw. 7,8,9/126, 2/130 oraz 3/131. Przypominam o przygotowaniu ustnej prezentacji na dowolny temat ( juz kilka tygodni temu uczniowie mieli podany termin na kiedy przygotować sie do tego zadania)

Historia: “Historia mojej rodziny na podstawie opowiesci dziadków i rodziców”- praca pisemna na 10 kwietnia. Geografia: proszę zapoznać sie z fizyczną mapą Polski – będziemy ćwiczyć wskazywanie róznych punktów na mapie.

 

 

UWAGA: 13 marca piszemy dyktando w oparciu o tekst, który otrzymaliście.

Zadanie domowe na 20 marca

Język polski: ćw.8/116, 7/120 oraz nauczyć sięy odmiany przez przypadki: Indianie, Słowianie, chrześcijanie i muzułmanin ( wszystko macie zapisane w zeszycie).

Historia:  proszę obejrzeć film “Historia odzyskania niepodległości w 14 minut” https://youtu.be/R-Odr3tXBJk  i zapisać najważniejsze daty i związane z nimi wydarzenia.

Geografia: przygotować się do sprawdzianu o klimacie Polski ( pytania znacie)

 

Zadanie domowe na 6 marca

Język polski: ćw. 1,2,3 ze str. 107 oraz napisać  6 zdań na temat Jana Kochanowskiego i jego twórczości.

Geografia: ćw. 2/79 i str. 80

Historia: odpowiedzieć pisemnie na  zadane pytania (uczniowie mieli je podane na  tablicy) i nauczyć się odpowiedzi, ponieważ będziemy pisać z tego sprawdzian.

UWAGA:  w dniu dzisiejszym tj. 27 lutego uczniowie otrzymali kalendarz na nastepne miesiące, informację o konkursie na palmę wielkanocną oraz kartę rejestracyjną na przyszły rok szkolny.

 

Zadanie domowe na 27 lutego

Język polski: a) ćw. 5/96, 2/97 i 8/101 ( w tym zadaniu należy przeprowadzić wywiad z tatą lub mamą – do wyboru)

b)   czytanka “Kwitną lipy” ze str.108 (będzie czytanie na ocenę) i związane z nią zdanie nr 1/109

Historia: ćw. 6 i 7 ze str. 112

Geografia: wyjaśnij co to znaczyagroturystyka i czym różnią sie gospodarstwa ekologiczne od zwykłych?

 

 Zadanie domowe na 13 lutego

Historia: ćw. 5/100 + projekt (polowa klasy ma z historii, a druga polowa z geografii)

Geografia: ćwiczenia na str.66 oraz krótka recenzja filmu: https://youtu.be/awlwB3-r9eU (Life of the forest/Życie lasu)

Jako uzupełnienie ostatniej lekcji zalączam krótki filmik o rysiu https://youtu.be/Fb82BP46eU8 – wystarczy tylko obejrzeć. 

Język polski:  napisanie pracy lub nakręcenie kilkuminutowego filmiku na konkurs “Być Polakiem”. Tematy prac i wszelkie wymogi uczniowie mają zapisane w zeszytach.

 

 Zadanie domowe na 30 stycznia

Język polski: ćw.2/81 oraz odmienić przez przypadki słowa: Meksykanin i Meksykanie,

Historia: cw.7/89 i notatka o Ignacym Paderewskim

Geografia: proszę uzupełnić tabelkę ze str.60

 

      Szanowni Państwo i Drodzy Uczniowie życzę spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.         Niech ten szczególny czas przyniesie wytchnienie od codziennych obowiązków i pozwoli się cieszyć miłą rodzinną atmosferą. Niechaj Nowonarodzony Jezus wleje w Wasze serca radość i nadzieję, a nadchodzący Nowy Rok będzie pasmem nieustających sukcesów.

Zadanie domowe na 16 stycznia

Język polski: ćw.4/75 oraz 6,7/76, a także proszę napisać wypracowanie o swoich dziadkach (na kartce, min.100 słów)

Geografia: ćw.1/52 i film przyrodniczy, który proszę obejrzć i napisać krótkie streszczenie tzn. o czym jest film i co się podoba. Polecam dla całej rodziny. Oto link do filmu: https://youtu.be/FFPsk9GbfDU                             Przyjemnego oglądania.

 

Zadanie domowe na 12 i 19 grudnia

W dniu 12 grudnia mamy tylko jedną lekcję polskiego i uczniowie mają w domu wykonać kartkę z życzeniami do anonimowego kolegi/ koleżanki ( na jednej ze stron proszę napisać kilka zdań o sobie, a na drugiej życzenia świąteczne i wszystko pięknie udekorować). Tego dnia będzie kartkówka z odmiany przez przypadki  kilku wybranych słów min. Polak i Polacy.

Zadanie na 19 grudnia

Język polski: ćw. 3 i 4 /60

Historia: wykonać ćw. 3, 4, 6 /80  oraz  przygotować się do sprawdzianu ( uczniowie otrzymali pytania).

Geografia: zad. 1 i 3/44.

 

 

 Zadanie domowe na 5 grudnia

Język polski: a) zadania nr 2 i 3/58 oraz 3 i 4/60,                                                                                                                                      b) nauczyć się przypadków i pytań do nich np. mianownik (kto?, co?) itd. – będzie odpytywanie na ocenę

Historia: ćwiczenia nr 5/67 oraz 7 i 8/68

Geografia: wymienić najważniejsze surowce mineralne Polski – wpisać do zeszytu.

Życzę wszystkim miłego i rodzinnego Święta Dziękczynienia.  Pozdrawiam serdecznie!

 

 

Zadanie domowe na 21 listopada

Język polski: ćwiczenia nr 5/35 (a,b,c,d) oraz 4/41.

Historia: zadanie 6/57

Geografia – przygotowujemy się do sprawdzianu wiadomości z kilku ostatnich lekcji. Otrzymaliście 9 pytań, na które trzeba udzielić odpowiedzi. Macie na to aż 2 tygodnie. Kilka osób było nieobecnych i aby wszyscy mogli               się dobrze przygotować podaję je jeszcze raz:

1. W jakiej częsci świata leży/ znajduje sie Polska?

2. Wymień państwa, z którymi graniczy Polska (jakie od wschodu, jakie od południa itd.)

3. Podaj datę od kiedy Polska należy do Unii Europejskiej.

4. Podaj dokładną i pełną nazwę państwa polskiego.

5. Podział administracyjny Polski. Podaj jednostki od największej do najmniejszej

6. Kto stoi na czele państwa polskiego?

7. Wymień największe i najmniejsze województwa  na obszarze Polski.

8. Jakie mamy  mniejszości etniczne i narodowe żyjące w Polsce?

9. Podział władzy w Polsce ( mowa o trójpodziale władzy) – wymień wszystkie 3 rodzaje władzy.

 

 

 Zadanie domowe na 7 listopada 

OGŁOSZENIE  14 listopada będziemy obchodzić święto patrona naszej szkoły. W związku z tym organizujemy konkurs związany z postacią św. Brata Alberta. Dla naszej grupy wiekowej przewidziano pracę literacką.  Temat pracy jest następujący: Rozwiń myśl św. Brata Alberta Chmielowskiego “Zniechęcać się nigdy nie trzeba, po burzy bywa spokój, po zimie zielona wiosna”. Termin oddania pracy to 7 listopada.   Zachęcam gorąco wszystkich uczniów do uczestnictwa. 

1. Język polski: a) Kim był św. Brat Albert Chmielowski i dlaczego został świętym? – proszę napisać notatkę na ten temat( minimum 10 zdań),   b) zadanie nr 6/30 oraz 5/31

2. Historia: zadanie nr 5/46 oraz hymn Polski (zadany 24 pażdziernika)na pamięć.

 

 Zadanie domowe na 31 pażdziernika

1. Język polski: a) Jan Brzechwa “Skarżypyta” – proszę wypisać z wiersza wszystkie wyrazy z –u i –ó i z każdym      ułożyć zdanie( uczniowie nieobecni znajdą ten wiersz w internecie)  b) jako drugie zadanie proszę opisać wybraną                   przez siebie osobę, wymieniając tylko jej miłe/ pozytywne cechy wyglądu i charakteru (minimum 5 zdań).

2. Historia: zadania 3/36  i 7/37.  Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości  i z tej okazji na  lekcji historii w dniu 7 listopada, będziemy na ocenę recytować hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego.                        Kto jeszcze nie zna na pamięć hymnu, niech zacznie się uczyć.

3. Geografia: temat”Ludność Polski” – przeczytać i zrobić zadanie  1/18.

 

   Zadanie domowe na 17 pażdziernika

  1. Język polski: M. Musierowicz “Wybory najmilszej” – proszę przeczytać tekst(będziemy czytać na ocenę) i nauczyć się  opowiadać.
  2. Geografia: dokończyć tabelkę ze str.10-11.
  3. Historia: odpowiedzieć na pytanie zapisane w zeszycie i zapamiętać (bedą na sprawdzianie). Podaję je poniżej dla uczniów, ktorzy byli nieobecni:  a) Kiedy i gdzie utworzono Legiony Polskie?, b)Kto był dowódcą Legionów? c)Podaj datę powstania Księstwa Warszawskiego, d) Kto jest autorem Mazurka Dąbrowskiego?, e) Gdzie (na którym kongresie) utworzono Królestwo Polskie ?, f) Kto nadał Królestwu Polskiemu konstytucję?                         W przyszłym tygodniu nie ma zajęć. Spotykamy się 17 pażdziernika.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Najświętsza Maryja…

Kochani Bardzo przepraszam zapomniałam o rozdaniu różowych formularzy💔, które jesteśmy zobowiązani przynieść do szkoły podpisane przez rodziców , za każdym razem wchodzimy na teren szkoły.proszę na karteczkach napisać ,że jesteście bez gorączki ,nie mialiscie kontaktu z osobą chorą ani nie wyjeżdżaliscie za granicę🤗 Tą karteczkę podpisuje Rodzic.a Wy kochani przynosicie do szkoły.
pragnę tylko przypomnieć że spotykamy się w sobotę na parkingu na modlitwę Różańcową….Maseczkach pamiętajmy o dystansie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zadanie domowe z 19 września 

Język polski: a) na str.7 mamy ramkę(na samym dole), a w niej kilka zdań, ktore trzeba przepisać(zobacz str.8) w odpowiedniej kolejności tj. zgodnie z opowiadaniem “Zagubieni w lesie”;   b) zadanie 2 ze strony 8.

Historia: zad. 1/16 oraz zad.3/17

Geografia: zad.  1/6 – odpowiedzi proszę zapisać w zeszycie.

Bardzo proszę, aby uczniowie, którzy nie posiadają kompletu podręczników, dokupili brakujace.

W razie pytań i wątpliwości proszę dzwonić lub pisać. Przypominam moje dane kontaktowe:

numer telefonu; 773-536-6582,

adres e-mail: rkarp995@gmail.com 

Moim nowym uczniom dziękuję za tak miły dzień. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze pracowało.

Życzę wszystkim miłego tygodnia.