Klasa 1 (sobota)

Dzień dobry.

Za nami Dzień Dwujęzyczności,który upłynął w miłej atmosferze a uczniowie w koszulkach szkolnych prezentowali się elegancko za co bardzo Państwu dziękuję.

Zachęcam do udziału w szkolnym konkursie plastycznym związanym z Patronem Szkoły.

ZADANIE DOMOWE NA 23 PAŹDZIERNIKA:

ELEMENTARZ str.22 (żółty pasek i czytanka)

-ĆWICZENIA str.21 zad.3

-ZESZYT-wybierz dwa zdania z zad.3 ze str.21 w ĆWICZENIACH i przepisz je do zeszytu.

POWODZENIA I MIŁEGO TYGODNIA ŻYCZĘ,Agata Gębica.

Dzień dobry.W tym tygodniu pracowaliśmy z literką ą,ę. Wprowadzone zostały wszystkie samogłoski.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach,chętnie się wypowiadają i pracują nad techniką pisania.Ich prace plastyczne są ciekawe i staranne.Bardzo się cieszę z postępów moich uczniów a Państwu Gratuluję wspaniałych Dzieciaczków.

Bardzo proszę,aby w sobotę 16 pażdziernika,dzieci przyszły na zajęcia w szkolnych koszulkach lub innych ale czerwonych.W tym dniu obchodzimy DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI.

17 października zapraszamy na mszę świętą szkolną o godz.1:30.

Klasy 1 biorą udział w SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM związanym z patronem naszej szkoły,ŚW.BRATEM ALBERTEM CHMIELOWSKIM.

Praca pod hasłem“I MY BĄDŹMY CHLEBEM” może być wykonana dowolną techniką na formacie A-3 lub A-4,termin składania prac to 30 października. SERDECZNIE ZAPRASZAM MOICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

Zadanie domowe na 16 października:

ELEMENTARZ str.18,19-nazwy obrazków wypowiedz po jednej głosce

ĆWICZENIA str.17 .

Bardzo proszę aby każde dziecko na następne zajęcia przyniosło rolkę po papierze toaletowym,klej,nożyczki.

SERDECZNIE POZDRAWIAM I ŻYCZĘ MIŁEGO TYGODNIA ,Agata Gębica.

Dzień dobry.W tym tygodniu pracowaliśmy z literami:Uu,Óó,y.Zadanie domowe na 9 pażdziernika:

ELEMENTARZ str.14,15 utrwalamy poznane litery,ćwiczymy wyklaskiwanie sylab i głosek w nagłosie(początek słowa)

ĆWICZENIA str.13

ZESZYT ćwiczenie pisania poznanych liter.

BARDZO PROSZĘ ABY UCZNIOWIE NA KAŻDE ZAJĘCIA MIELI PRZY SOBIE :2 ZATEMPEROWANE OŁÓWKI,KREDKI,KLEJ,NOŻYCZKI.

Życzę miłego tygodnia,Agata Gębica.

Dzień dobry. Za tydzień,1 października,będą zbierane opłaty za szkołę.Czek lub gotówkę należy przygotować w kopercie,napisać nazwisko Rodzica,który rejestrował ucznia, imię i nazwisko dziecka oraz klasę.Dowód wpłaty otrzymają Państwo po zajęciach.

Za nami piękna uroczystość ŚLUBOWANIE KLASY 1. UCZNIOWIE  spisali się na MEDAL. Bardzo dziękuję za przygotowanie dzieciaczków.Zapraszam do galerii zdjęć na szkolnym Facebooku.

ZADANIE DOMOWE NA 2 października:

-ELEMENTARZ str.10,11-ćwiczymy wyklaskiwanie sylab

-ĆWICZENIA-str.9

-ZESZYT-narysuj kilka symboli jesieni(kolorowe liście,grzyby,kasztany,żołędzie…).

OD PAŹDZIERNIKA,W SZKOLE BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ W SOBOTY ZAJĘCIA DODATKOWE:

1)SCHOLKA-P. Alicj Buch

2)”PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ”-p.Beata Korzeniak

ŻYCZĘ MIŁEGO TYGODNIA.Agata Gębica

Dzień dobry. W tym tygodniu pracowaliśmy z literami A,a,E,e.

W niwdzielę,19 września o godz.1:30 pm bierzemy udział we Mszy św.szkolnej,w czasie której odbędzie się Ślubowanie klas pierwszych. Uczniów obowiązuje strój galowy.

ZBIÓRKA O 1:30 pm z tyłu kościoła.

ZADANIE DOMOWE na 25 września:

ELELMENTARZ str.6,7 -utrwalamy litery A,a,E,e poprzez wyrażne powtarzanie nazw obrazków.

ĆWICZWNIA str.4 i 5 – pisownia w liniach poznanych liter.

Życzę miłego tygodnia. Agata Gębica