Klasa 1 (piątek)

Dzień dobry. Dzień dwujęzycznosci był bardzo udany, uczniowie elegancko prezentowali się w koszulkach szkolnych. Proszę śledzić nasz szkolny Facebook, będą tam zdjęcia z ostatnich wydarzeń.

Bardzo dziekuję za wszystkie życzenia  i ciepłe słowa.

Zachęcam do udziału w konkursie plastycznym związanym z Patronem Szkoły. Wiem , że  dzieci chętnie rysują więc mogą powstać ciekawe prace. Pani Dyrektor zapewnia  dyplomy i fajne nagrody.

Zadanie domowe na 22 X PIĄTEK

W tym tygodniu pracowalismy z literami S,s, L,l

Elementarz  str 22 / żółty pasek  i czytanka.

Wybierz 1 zdanie z czytanki i przepisz do zeszytu . Postaraj sie pisać w liniach.

Cwiczenia str 21 pkt 3

Zeszyt: Przeczytaj z Rodzicami rymowanki o dwujęzyczności. Zapamiętaj z jakiego kraju sa flagi.

Powodzenia . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami ą, ę . Wprowadzone zostały wszystkie samogłoski.

Proszę aby w dn 15 X wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w koszulkach szkolnych lub innych czerwonych. W kalendarzu mamy DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI.  Zapraszamy na Mszę św. szkolną 17 X o godz 1.30

W KLASIE 1 JEST OGŁOSZONY KONKURS PLASTYCZNY ZWIĄZANY Z PATRONEM SZKOŁY. PRACA POD HASŁEM ,, I MY BĄDŹMY CHLEBEM” . TECHNIKA DOWOLNA , FORMAT A- 3

TERMIN 30 X . ZAPRASZAM MOICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

Zadanie domowe na 15 X

Elementarz str 18,19 – wypowiadaj nazwy po jednej głosce.

Ćwiczenia str 17     pkt 1 i 2

Dzień dobry. W tym tygodniu pracowaliśmy z literami U,u, Ó, ó, Y,y

Zadanie domowe na piatek 8 października

Elementarz str 14,15 utrwalamy litery poznane na lekcji, cwiczymy wyklaskiwanie sylab i głoske w nagłosie/ poczatek słowa/

Ćwiczenia str 13 ,

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

Dzień dobry . Za tydzien 1 października będą zbierane opłaty za szkołę. Czek lub gotowke nalezy przygotować w kopercie , napisac nazwisko Rodzica, który rejestrował ucznia, imie i nazwisko dziecka , klasa. Dowód wpłaty przyniesie uczeń po lekcjach. Za nami Slubowanie klasy 1. Uczniowie spisali sie na medal, zapraszam do szkolnej galerii zdjęć / na Facebooku/.

W tym tygodniu pracowaliśmy z literami I, i O, o

Zadanie domowe na piątek 1 października

Elementarz str 10,11  cwiczymy wyklaskiwanie sylab

Cwiczenia str 9

Zeszyt : narysuj rzeczy które kojarzą się z jesienią  /kolorowe liscie, kasztany, grzyby/

Uwaga kl 1   RELIGIA – uczymy sie piosenki o aniele stróżu tekst w plecaku.

Od pazdziernika będą w szkole w soboty zajęcia dodatkowe : scholka  p. Ala Buch i zajęcia Przygoda z ksiązką. p. Beata Korzeniak . Zainteresowanych rodziców prosze o kontakt ze mną lub bezpośrednio z nauczycielem.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami A,a, E ,e .

W niedzielę 19 wrzesnia o godz 1.30 bierzemy udział we Mszy św. szkolnej, w czasie której odbędzie się Ślubowanie klasy 1. Uczniów obowiązuje strój galowy. Zbiórka 1.15 z tyłu koscioła.

Zadanie domowe na 24 wrzesnia

Elementarz str 6,7 utrwalamy litery A,a E,e – wyraźnie powtarzmy nazwy obrazków.

Cwiczenia  str 4 i 5  . Na stronie 5 jest duzo pisania w liniach, w przypadku problemu prosze dzieciom zrobic ołowkiem ślad aby mogły go poprawić