Show

2600 North Sayre Ave.
Chicago, IL 60707
773-844-6347

Klasa 0

Dzień dobry. W tym tygodniu obchodzimy  ważne dla Polonii daty: święto Konstytucji 3 Maja, Dzień Flagi, święto Polonii i Emigracji. W klasach rozmawialismy o Polsce. Nagralismy też filmiki w strojach graduacyjnych i zrobiliśmy wesołe zdjęcia. Prezentacja wierszy i piosenek ,,na żywo” będzie w dniu zakończenia roku szkolnego podczas krótkiego spotkania z rodzicami kl. 0 PIĄTKOWA  przed mszą św., klasa 0 SOBOTNIA po mszy św. Szczegóły przekażę w ostatnim tygodniu.
Zapraszamy  do ogladania TVP Polonia w niedziele 2 maja. Uczniowie naszej szkoły/ kl 1 i zerówka sobotnie/ prezentują się w czołówce w czasie życzeń dla całej Polonii na świecie-  zwiastun programu  na szkolnym Facebooku.
Na zadanie domowe uczniowie otrzymali kartę pracy : napis POLSKA uczymy się pisać, mapę malujemy, kto nauczy się czytac tekst o Polsce otrzyma nagrodę. Powodzenia. Marzena Kozłowska
Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami Z,z. Zakończylismy alfabet, będziemy teraz utrwalać litery i ćwiczyć czytanie. Za tydzień nagramy w klasie krótki filmik w strojach graduacyjnych / niebieskie togi/. W tych strojach uczniowie będa się prezentowac na zakończenie roku szkolnego 14 V piątek i 15 maja sobota. Do togi dobrze wyglada bluzka/ koszula z białym kołnierzykiem . Prosze ubrac dzieciom w miare mozliwości na nagranie i na zakończenie roku szkolnego.
Zadanie domowe na 30 V PIĄTEK i 1 V  SOBOTA
Zeszyt :  Naucz się czytać czytankę ZOO /wklejona do zeszytu- piatek , prosze wkleić – sobota/.
Narysuj w zeszycie lub na kartce zwierzęta o których przeczytałeś/ zebra, małpka, lew/.
Pozdrawiam . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami H, h. Bardzo fajne rysunki wybranych zawodów , które dzieci wykonały w zeszytach. Brawo.
Posłałam na sms krótkie rymowanki aby dzieci mogły zaprezentować je na symbolicznym zakończeniu zerówki.
Za tydzien w szkole będa zdjęcia wykonywane przez fotografa z parafii, / informacja o zdjęciach rodzinnych na facebooku szkolnym/ Zerówka będzie miała zdjęcie w strojach graduacyjnych.
Zadanie na 23 IV PIATEK i 24 IV SOBOTA
Ćwiczenia str 106,107
Czytanie str 105
Zeszyt : Przeczytaj imiona dzieci, napisz je w liniach/ Filip, Franek, Jagoda, Renata/.
Pozdrawiam . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Dzien dobry. W tym tygodniu pracowaliśmy z literami Ł,ł  . Powoli zbliżamy sie do końca podręcznika. Zostało nam jeszcze 2 litery i powtórzenia całego alfabetu. Cieszy mnie to, że uczniowie są coraz bardziej samodzielni przy wykonywaniu zadań, ładnie czytają i starają sie pisać w liniach. Rozmawialiśmy o zawodach – dzieci mają juz sprecyzowane plany na przyszłość – lekarz, sprzedawca , fryzjer, kucharz , fotograf itp.
Mam propozycję aby nagrac z zerówką krótki filmik w strojach graduacyjnych/ zrobimy to 30 IV piątek i 1 V /sobota. Proszę aby nauczyc dzieci po 1,2 linijki wierszyka na zakończenie zerówki, prześlę na sms.
18 IV zapraszamy na Mszę św . rodzinną o godz 1.30
Zadanie domowe na 16 IV piątek i 17 IV sobota
Ćwiczenia  str 98,99
Czytanie str  97
Zeszyt: Połącz sylabę z obrazkiem , pokoloruj obrazek . Narysuj w zeszycie ,,kim będziesz” i co będzie potrzebne do twojej pracy.
Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Dzień dobry. Życzę wszystkim Rodzicom i moim uczniom spokojnych świątecznych dni przeżytych z radościa w rodzinnym gronie. Tradycyjnie nie ma zadania domowego. Zapraszam na szkolny Facebook do ogladania filmików i zdjęć, mile widziane ,,lajki” i komentarze. Jeśli Państwo możecie to udostępniajcie  materiały z naszej strony, jest to najlepsza reklama dla szkoły .  Pozdrawiam serdecznie . Marzena Kozłowska
Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literka W jak wiosna. Na powitanie nowej pory roku  przygotowalismy w klasach małe aranżacje piosenek. Zapraszamy do oglądania na szkolnym facebooku.
31 marca zapraszamy na  Mszę św. Rodzinną o godz 1.30
Za tydzień uczniowie zapoznają sie z niektórymi zwyczajami wielkanocnymi . Bardzo proszę ubrac dzieci tak jak informowałam w sms.
W zeszytach dzieci mają wklejone krótkie wierszyki wielkanocne, proszę nauczyc dzieci na pamięć.
Zadanie domowe na 26 marca PIĄTEK i na 17 marca SOBOTA
Ćwiczenia str 82,83
Czytanie  str 81
Pozdrawiam. Marzena Kozłowska
Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami F,f , literki pisane sa trudne dla naszych dzieci , ale proszę o wpisywanie do zeszytu kilku wyrazów aby utrwalić kształt polskich liter.
Za tydzień bedzie religia, prosze pamiętac o podręczniku do religii. Za tydzień jest tez pierwszy dzień wiosny. Proszę w miarę możliwosci ubrac dzieci na zielono. Msza sw. rodzinna będzie w niedzielę 21 marca godz 1.30 .
Mam nadzieję, że wszyscy Rodzice zapisali moich uczniów do 1 klasy.
Zadanie domowe na 19 marca PIĄTEK i na 20 marca SOBOTA
Ćwiczenia str 74 ,75
Czytanie str 73, 75
Zeszyt: napisz kilka wyrazów ze str 73 / literki pisane , w liniach/
    Poszukaj nazwy obrazków .
Powodzenia . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami R,r.  W dalszym ciągu zachęcam do systematycznego czytania i utrwalania liter. Uczniowie bardzo łanie napisali wyrazy w zeszycie BRAWO . Polskie pisane litery nie są łatwe. Prosze sprawdzić czy uczniowie mają klej.
Zadanie  domowe na 12 marca PIATEK i 13 SOBOTA  marca
Ćwiczenia str 66,67
Czytanie str 65
Zeszyt: napisz kilka wyrazów wybranych z czytanki np.   lody, deser, tort
Powodzenia . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
KLASA 0 (SOBOTA): Szczęść Boże! Omawialiśmy katechezy “Wielki Post” str. 62 i “Droga Krzyżowa” str. 56. Bardzo proszę ćwiczyć z dziećmi znak krzyża świętego. Zadanie domowe: str. 57 ćw. 2.
Dzień dobry. W tym tygodniu odbył sie konkurs PIĘKNEGO CZYTANIA. Gratuluję wszystkim uczniom , którzy wzięli w nim udział. Widać ,że udział w konkursie zmotywował dzieci do pracy, wszyscy dostali nagrody i dyplomy.Brawo , bardzo mnie to cieszy. W folderkach uczniowie mają kalendarz na następne miesiące i informację o konkursie na palmę wielkanocną. Po zajęciach mozna było zabrac Kartę Rejestracyjna na nowy rok szkolny. Rejestracja będzie w najblizszy piatek , sobote i niedzielę w konwencie/ budynek naprzeciw plebanii/, szczegóły na Facebooku szkolnym. Trwa tez loteria zorganizowana jako pomoc dla Marcelka Kubali. Był zwycięski los w naszej klasie- gratulujemy!!!
Zadanie domowe na PIĄTEK 5 marca i na SOBOTĘ 6 marca
Ćwiczenia str 58,59 / bez wiersza/
Czytanie str 57
Zeszyt:   napisz wyrazy:   palto ,  pies,  pada, parasol, pan,  Pola , Poldek – postaraj się pisać w liniaturze , literami pisanymi
Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami G,g. Jest to ostatnia czytanka która będzie na konkursie czytania. Zapraszamy na Mszę św. rodzinną  niedzielę 20 lutego o godz. 1.30. Za tydzień zerówka będzie miałą religię. Proszę sprawdzić czy uczniowie zabrali ksiązki do religii i maja odrobione zadanie .
Zadanie domowe na 26 lutego PIĄTEK i na 27 lutego SOBOTA
Ćwiczenia str 50,51
Czytanie str 49
Zeszyt uzupełnij rebusy , podpisz obrazki
Prosze powtórzyc czytanki z ostatnich lekcji.
Pozdrawiam . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Dzień dobry.   W tym tygodniu pracowaliśmy z literami N,n uczniowie bardzo ładnie czytaja i pracują w czasie lekcji. Cieszy mnie to, widac że konkurs pieknego czytania będzie udany / 26 i 27 lutego/
W srode 17 lutego będzie msza św. dla uczniów i rodziców z naszej szkoły o godz 5.00 pm.  ŚRODA POPIELCOWA . Zapraszamy
Za tydzień przypada MIĘDZYNARODOWY DZIEN JEZYKA OJCZYSTEGO. Proszę aby wszyscy uczniowie przyszli w koszulkach szkolnych.
Zadanie domowe na 19 lutego  PIĄTEK   i na 20 lutego SOBOTA
Ćwiczenia  str  42, 43
Czytanie str    41, 42
Zeszyt : rozwiąż rebusy, wpisz literki dom, nos,mak,miód, nuty
Pozdrawiam , miłego tygodnia . Marzena Kozłowska
KLASA 0 (SOBOTA): Szczęść Boże! Omawialiśmy katechezy nr. 15 i 16. Bardzo proszę wykonać zadanie 3 na stronie 33 (naklejka przedstawiajacą lekarza, strażaka i policjanta znajduje się w środku książki).
Dzień dobry. Bardzo dziekujemy za przyniesiony papier recznikowy. Za tydzien nie ma zajęć szkolnych. Spotykamy sie dopiero 12 i 13 lutego. Zgodnie z umową jest to ostatni dzien na przynoszenie prac konkursowych pt,, Polskie przysłowia”. Mam juz kilka bardzo pomysłowych prac. W tym tygodniu pracowalismy z literami C,c. uczniowie czytali rózne teksty z poznanymi dotąd literami. Przygotowujemy się do konkursu PIĘKNIE CZYTAM, który odbedzie sie 26 i 27 lutego.
Zadanie domowe na 12 lutego PIĄTEK I 13 LUTEGO 
Ćwiczenia str 34,35
Czytanie str 33, 34
Zeszyt: Podpisz obrazki : ulica, kucyk, klocki,walec
Klasa 0 PIATEK – na religię uczymy się modlitw: ZDROWAŚ MARIO, OJCZE NASZ,   na koniec kwietnia ANIELE BOŻY
Powodzenia Miłego tygodnia Marzena Kozłowska
Dzień dobry. Przekazuję prośbę p. Dyrektor aby Rodzice w miare mozliwości zakupili dla szkoły 1 recznik papierowy. Obecnie zużywamy bardzo dużą ilość środów czystości , ławki w klasach przecierane są kilka razy dziennie. Jak widać przestrzeganie reżimu sanitarnego przez nas wszystkich przyniosło efekt w 1 półroczu, moglismy spokojnie pracować. Oby tak dalej do końca roku.
Zadanie domowe na 29 stycznia PIĄTEK i na 30 stycznia SOBOTA
Ćwiczenia str 26, 27
Czytanie str 25, 26
Zeszyt : podpisz obrazki : jeż,jajko,kijanka,kije. Staraj sie pisać literami pisanymi.
Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Dzień dobry. Witam w nowym roku i 2 półroczu nauki szkolnej. Dziekuję za udział w zebraniach klasowych. Zapraszamy na Mszę św. rodzinną w niedzielę 17 stycznia o godz 1.30. Bedziemy sie modlić za Babcie i Dziadków z okazji ich świeta.
 Zapraszam do udziału w konkursach
1. Konkurs plastyczny – POLSKIE PRZYSŁOWIE – uczeń wykonuje ilustracje do dowolnego polskiego przysłowia, technika dowolna, rozmiar nie większy niz A-3, karton. termin oddania pracy do szkoły 11, 12 luty
2.  Klasowy konkurs ,,Pięknie czytam ” – w klasie odbędzie się konkurs czytania, uczniowie będa losować  tekst czytanki z ćwiczeń str 17, 25, 26, 33, 34 41, 42 . Zachęcam do codziennego czytania termin konkursu 26 i 27 luty
Zadanie domowe na 22 stycznia PIĄTEK I 23 stycznia SOBOTA
Ćwiczenia  nr 2  str 18,19
Czytanie str 17
Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Dzien dobry.
Za nami 1 półrocze roku szkolnego 2020/21 .  Zakończylismy pracę w I części ćwiczeń. Na okres świateczny nie ma zadania domowego , ale zachęcam do codziennego czytania fragmentu czytanki, żeby utrwaliły sie litery. Bardzo dziękuję za udział w szkolnej akcji ,,Razem na święta”. Zebraliśmy bardzo dużo ubrań, środków czystości, żywnosci. Wszystko zostanie przekazane do polonijnego schroniska Anawim. Kalendarz na styczeń i luty zostanie przesłany po świętach. Po nowym roku przeslę Państwu zaproszenie na zebranie klasowe, które odbędzie  sie online. W niedzielę 20 grudnia zapraszamy na Mszę św. rodzinną o godz 1.30
W obydwu klasach zerówki nagraliśmy swiateczno- zimowy filmik. Będzie umieszczony na szkolnym Facebooku w okresie świątecznym. Mile widziane ,,lajki ,, i komentarze. Bardzo dziekuję za wszystkie  ciepłe świąteczne życzenia i upominki.
Życzę wszystkim spokojnych ,zdrowych świątecznych dni a nowy rok niech przyniesie przepiękne normalne chwile.
Pozdrawiam serdecznie. Marzena Kozłowska
Dzien dobry . W tym tygodniu pracowalismy z literami D ,d.
Zadanie domowe na 18 grudnia PIATEK  i na 19 grudnia SOBOTA
Ćwiczenia str 122
Czytanie str 121
Powodzenia. Marzena Kozlowska
Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami T, t. Układalismy wyrazy  z alfabetu i czytaliśmy teksty w ćwiczeniach . Wiekszość uczniów radzi sobie dobrze, ale w 2 części ćwiczeń są dłuższe czytanki i trudne wyrazy. Bardzo prosze aby czytać codziennie nawet po 1,2 zdania ,zeby utrwalić litery- to bardzo ważne na tym etapie edukacji.
Zadanie domowe na 11 grudnia PIĄTEK  i na 12 grudnia SOBOTA 
Czytanie str 113
Ćwiczenia str 114,115
Powodzenia . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Katecheza
Na wczorajszej katechezie rozmawialiśmy o tym czym jest Pismo Święte – katecheza nr. 5 oraz o tym, że Bóg dał nam swojego syna Jezusa – katecheza nr. 6.  Bardzo proszę o dokończenia ćw. 3 strona 13.
Dzień dobry. Życzę spokojnego, bezpiecznego Święta Dziękczynienia. Mam nadzieję ,że w grudniu spotkamy sie normalnie w szkole. Zachęcam do wchodzenia na nasz szkolny Facebook. Jest tam dużo ciekawych zdjęc, także klasy 0. Pracowalismy z literami M, m.
Zadanie domowe na 4 grudnia PIATEK i na 5 grudnia SOBOTA
Ćwiczenia str 106,107.
Czytanie str 105
Zeszyt : wspólnie z rodzicami czytamy wiersz o Święcie Dziękczynienia. Uzupełniamy podpisy pod obrazkami: mama, misa
Pozdrawiam . Marzena Kozłowska
Dzien Dobry. Na zajęciach pracowalismy z literami S, s na str 95, 96 .
Zadanie domowe na 20 XI PIĄTEK i 21 XI SOBOTA
Ćwiczenia str 98, 99
Ćwiczymy czytanie str 97.
Bardzo proszę aby wszystkie dzieci miały w piórniku klej w sztyfcie. 20 i 21 XI będzie religia.
Powodzenia. Miłego tygodnia.
Dzień dobry. Na zajęciach pracowalismy z literami L, l na str 87, 88
Wszyscy uczniowie bardzo ładnie pracują, zgłaszają się do odpowiedzi i chetnie wykonują ćwiczenia na lekcji. W zeszytach jest wklejony Hymn szkolny . Jest on trudny dla dzieci w tym wieku, ale powoli się uczymy łatwiejszych zwrotów np ,, Bo nasza szkoła brata Chmielowskiego świeci przykładem patrona swego itp. Proszę czytać dzieciom po jednym wersie.
Za tydzień będziemy rozmawiac o Bracie Albercie i ogladać projekty konkursowe , które przyniesli uczniowie. W zerówce zostało złożone 6 prac. Proszę aby 13 i 14 XI wszyscy uczniowie przyszli w koszulkach szkolnych.
Zadanie domowe na 13 XI PIATEK i 14 XI SOBOTA
Ćwiczenia str 89  : Naucz się czytać sylaby z ramki i zdania o lalach. Powtórz sobie wszystkie poznane litery.
Zeszyt : napisz sylaby po śladzie / można pisakiem/. Zaznacz kolorem figury z wyrazem ,w który jest litera ,,l”
15 listopada zapraszamy na mszę św. rodzinną godz 1.30 połączoną z obchodami święta Patrona
Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Kochani rodzice grupy sobotniej, wykonaliśmy ćwiczenia od strony 2 do strony 9. Bardzo proszę pomóc dzieciom pokonać labirynt na stronie 9. Proszę także o przećwiczenie z dziećmi znaku krzyża świętego oraz daniem dzieciom dodatkowego folderu podpisanego tylko do religii. Do zobaczenia na kolejnych zajęciach! Z Bogiem, katechetka Małgorzata Kocoń.
Dzień dobry . W ćwiczeniach pracowaliśmy z literą y na stronie 78,79
Zadanie domowe na PIĄTEK 6 XI i SOBOTĘ 7 XI
Ćwiczenia str 80,81
Religia  : modlitwa Zdrowaś Mario / klasa PIĄTEK katecheta p. Ryszard Skrzeczyna/
W piatek 6 XI i w sobotę 7 XI będa zbierane opłaty za szkołę.
Powodzenia . Miłego tygodnia . Marzena Kozłowska
Dzień dobry. W ćwiczeniach pracowalismy z literami U, u na str 71, 72.
Zadanie domowe na PIĄTEK 30 X i na SOBOTĘ 31 X
Ćwiczenia str 73, 74, 75
Zeszyt : pokoloruj tyle kółek ile sylab: ul, ulica, uczennica
              wpisz literę u w okienko :   mur, kogut , poduszka
Powodzenia. Miłego tygodnia . Marzena Kozłowska
Dzień dobry. W niedzielę 18 października zapraszamy na Mszę św. rodzinną o godz 1.30 pm. Obowiązuje rejestracja na stronie parafii. Rodzice , którzy nie otrzymują mejli z informacjami szkolnymi proszeni są o kontakt z Dyrekcją. W klasie rozmawialiśmy o Polonijnym Dniu Dwujęzyczności. Wielki szacunek dla Rodziców, którzy dbają też o j. polski.
W ćwiczeniach pracowalismy z literami O,o na str 63,64
Zadanie domowe  na 23 października PIĄTEK  i na 24 października SOBOTA
Ćwiczenia str 65, 66,67  / klasa piątek prosze dokonczyc na str 64/
Zeszyt;  Napisz z pomocą rodzicow 4 powitania w językach które znasz np Good morning ,dzień dobry.
Narysuj kilka rzeczy które zaczynaja sie na ,,o”.
Powodzenia. Miłego tygodnia . Marzena  Kozłowska
Dzień dobry. W tym tygodniu w piatek i w sobotę klasa ,,0,, miała religię. Następna religia będzie 30 i 31 października. Prosze pamiętać o włożeniu dziecom katechizmów do plecaka. UWAGA , ZA TYDZIEŃ NIE MA ZAJĘĆ , SPOTYKAMY SIĘ  16 X  /PIĄTEK /   17 X  /SOBOTA/. Będzie wtedy obchodzony w szkole Dzień Dwujęzyczności, proszę aby wszyscy uczniowie założyli koszulki szkolne lub inne czerwone. Proszę pamiętać aby jedzenie dla dzieci było w jednorazowych opakowaniach.
W ćwiczeniach pracowaliśmy z literami I , i na str 53 i 54.
Zadanie domowe na 16 października  PIĄTEK  i 17 października  SOBOTA
Ćwiczenia str  55,56,57
Zeszyt:  napisz litery  I, i  w liniach, narysuj kilka rzeczy, które zaczynaja się na ,,i,,, zaznacz literkę ,i, w wyrazach indyk ,miska,maki
Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Dzień dobry. W piatek i w sobotę pracowaliśmy z literą E,e na str 44,45. Proszę podpisac dzieciom ksiązki i zeszyty, w plecaku powinny się znaleźć tylko niezbędne rzeczy. Niektóre plecaki sa bardzo ciężkie, pamietajmy że dzieci noszą je teraz samodzielnie. Proszę włożyc do piórnika klej w sztyfcie/ mały lub duży/. Uczniowie bardzo ładnie pracują, nie wszystkie strony podręcznika będą wypełnione , niektóre zostawiamy na rzecz innych pomocy i kart pracy / będa w segregatorze/. Uczniowie powinni byc w szkole ok 5 min przed lekcjami.
Zadanie domowe na 2 października PIĄTEK   i na 3 października SOBOTA
Ćwiczenia str  46, 47 48,49
Zeszyt  napisz litery pisane  A,a  E ,e
Uwaga : w cwiczeniach i w zeszycie piszemy ołówkiem lub kredkami / pisaki przebijaja /
Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska
Zadanie domowe dla klasy ,,0”   PIĄTEK I SOBOTA
Dzień dobry za nami pierwsze zajęcia szkolne.  Pracowaliśmy z literką  A. Prosze rodziców, którzy nie przyniesli wszystkich rzeczy sanitarnych o ich uzupełnienie. Nie wszystkie dzieci miały zeszyty w wąską linie / polskie zeszyty/. W niedzielę 20 wrzesnia jest msza sw. rodzinna o godz 1.30 obowiązuje rejestracja na stronie parafii.
W miare mozliwości do szkoły uczniowie przychodza w koszulkach szkolnych lub w innych czerwonych
Zadanie domowe na  25  PIATEK  i 26 wrzesnia  SOBOTA
Cwiczenia nr 1  str 35- utrwalamy literkę A, czytamy  podpisy
Cwiczenia nr 1 str  9  , 11  wg polecenia
Powodzenia. Miłego tygodnia
Marzena Kozłowska