3 Liceum

Zadanie domowe na 9 marca: Jestes cudzoziemcem, ktory spedzil troche czasu w Polsce. Spotkales tam wspanialych ludzi i teraz chcesz ich zaprosic do siebie. Prosze napisac list, w ktorym zaprosisz swojego znajomego do wybranego kraju. ( pisemnie)

Prosze przygotowac sie do ustnej wypowiedzi na temat: Jakie programy telewizyje lubisz ogladac?

Czy internet wplynal na Twoje zycie? W jaki sposob korzystanie z internetu moze zmienic zycie czlowieka? ( ustnie)

Zadanie domowe na 2 marca: Prosze przygotowac na malych karteczkach ( uczniowie wiedza o czym mowa) nastepujace tematy:

Ktore z osiagniec naukowych uwazasz za najwazniejsze ?

Jakie wedlug ciebie wydarzenie polityczne, kulturalne lub sportowe bylo najwazniesze w ostatnim czasie?

Prosze przygotowac sie do ustnej wypowiedzi ( 2 minuty) na podane tematy ( prosze wybrac jeden): 1. Wplyw stylu zycia na zdrowie.  2. Jesli chcesz zyc 100 lat…..  3. Sport to zdrowie.   4. Zdrowa dieta to podstawa dobrego samopoczucia.

Konkurs “Byc Polakiem”

„Opisz lub nagraj film o mniej znanym wydarzeniu: historycznym, kulturalnym, naukowym, wartym upowszechnienia, kształtującym pozytywny obraz Polski, intrygującym, wartym upowszechnienia ”.

Przykładowe tematy poniżej, ale można znaleźć inny:

• Uczta u Wierzynka , wydana przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 r. dla monarchów i książąt Europy.
  • Ołtarz Wita Stwosz, fenomen rzeźby religijnej z 1477 r.
  • Pacta conventa czyli pierwsza wolna elekcja w 1573 r., demokracja to nasza specjalność.
  • Pierwsza europejska konstytucja to Konstytucja 3 Maja 1791 r. – wzór dla całej Europy.
  • „Nie damy ziemi, skąd nasz ród”, Michał Drzymała i jego sławny wóz, 1904 r.
  • Wygrał Polskę na fortepianie, czyli rzecz o I. J. Paderewskim, ale też żonie Helenie i jej lalkach 1918 r.
  • Złamali kod Enigmy i to nie jeden raz, bo 1932 i w 1938 r.
  • Odkryli wąwóz Colca w 1981 r, zostali bohaterami narodowymi Peru.

Prosze aby oddac prace do 24 lutego.

Tematy, ktore uczniowie maja przygotowac na malych karteczkach na 17 lutego ( takich jak do prezentacji/ uczniowie wiedza o czym mowa):

1. Zaprezentuj swoja osobe: przedstaw sie, powiedz do jakiej szkoly chodzisz, jak spedzasz wolny czas, w jakich dodatkowych zajeciach uczestniczysz itp….
  2. Zapros swojego kolege/ kolezanke na wspolny wyjazd do Polski oraz przedstaw jemu/ jej plan tej wycieczki.
  3. Opisz swoje najlepsze wakacje. Dlaczego uwazasz je za najlepsze?

Zadanie domowe na 20 stycznia: Prosze aby

uczniowie przyniesli swoje prezentacje na komputerze i potrafili o nich opowiedziec.

Serdecznie zapraszamy 21 stycznia na msze rodzinna polaczona z obchodami Dnia Babci i Dziadka oraz wspolnym koledowaniem o godz. 1.30.  Zapraszamy rowniez doroslych na zabawe karnawalowa 3 lutego do naszej szkoly Koszt biletu 80$. Dzieci od przedszkola do 4 klasy moga miec zapewniona opieke za dodatkowa oplata. Pozdrawiam. Do zobaczenia.

Zadanie domowe na 2 grudnia: cw.5/ s.48-49 oraz cw. G-5/ s.51 ( nasz regularny podrecznik).

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziekuje wszystkim za pomoc w obchodach jubileuszu naszej szkoly.

Zadanie domowe na 11 listopada: Prosze przygotowac sobie nazwiska osob, ktore odegraly znaczaca role w odzyskaniu niepodleglosci przez Polske. Prosze rowniez zapoznac sie ze slownictwem dotyczacym pracy (zawody, pracownicy fizyczni i umyslowi: wady i zalety, Twoja opinia na ten temat). Pozdrawiam. Do zobaczenia. W sobote przychodzimy w koszulkach szkolnych a pod spodem mamy biala bluzke.

Zadanie domowe na 14 pazdziernika: W ostatnim tygodniu bylo bardzo malo uczniow jednak program musimy realizowac. Omowilismy z historii okres dwudziestolecia wojennego ( s.4-7 izrobilismy cw. 1). Prosze aby osoby nieobecne nadrobily to bo mamy malo czasu a matura niedlugo. Zadanie dla wszystkich: s.8/ cw.II, s.9/ cw.1,2,3. Do zobaczenia. Pozdrawiam.

Zadanie domowe na 28 pazdziernika:Prosze przygotowac krotka wypowiedz na temat: Dlaczego warto uczyc sie jezykow obcych?( 2-3 minuty}. Prosze rowniez zrobic cw.I/ s.17 ( sprawdz czy rozumiesz)oraz cw.4/s.18. Pozdrawiam. Do zobaczenia.

Zadanie domowe na 4 listopada:Prosze przeczytac tekst na s. 36-37 i napisac wypracowanie na temat: ktora dycyplina sportu fascynuje Cie najbardziej i dlaczego? ( mozna tez wybrac inna dyscypline i napisac kto jest Twoim idolem, co u niego/ u niej podziwiasz najbardziej). Przynajmniej 100 slow. Prosze rowniez przygotowac krotka wypowiedz na temat: co sadzisz o sklepach internetowych? ( 2 minuty ustnie). Zaproszenie na obchody 10-lecia naszej szkoly wyslalam droga smsowa. Mam nadzieje, ze wszyscy sie zobaczymy. Pozdrawiam. Do zobaczenia.