Show

St. Albert Chmielowski Polish School
2600 North Sayre Ave.
Chicago, IL 60707
773-430-2099

3 Liceum

Zadanie domowe na 22 kwietnia

Pisemnie i ustnie: Przekonaj swoja koleżanke/kolegę, że warto zwiedzać muzea. Zachęć go do odwiedzenia wystawy. (Proszę wykorzystać słowniectwo z lekcji)

 

Zadanie domowe na 11 marca

  1. Termin oddania prac przedłużam do 11 marca.
  2. Z natepujacych wyrazów, ułóż dialog między przyjaciómi na temat planów na wakacje:  hotel / wycieczka  / samolot / namiot /dom wypoczynkowy / samochód / obóz / plecak / kemping /pociąg / śpiwór / pensjonat / mapa / urlop / wczasy / lornetka / statek / kolonie /  schronisko turystyczne

 

Zadanie domowe na 4 marca

Ostateczny termin oddania pracy pisemnej jest 1 marca, natomiast prezentację prosze przesłać do 4 marca.


Zadanie domowe na 14 stycznia

Znajdź w dome jakieś ciekawe źródło historyczne opowiadajace o twojej rodzinie (może to być np. zdjęcie, list, pamiatka). Dowiedz się o jego historii i znaczeniu, a nastepnie napisz krótkie wypracowanie.

28 stycznia  – nie ma zajeć szkolnych!

 

Zadanie domowe na 12 listopada

Na podstawie ilustracji otrzymanych na lekcji, przygotuj wypowiedź (pisemnie i ustnie) na temat problemów współczesnej młodzieży (wymień kilka, jakie sa ich przyczyny, które występuja najczęściej, co można zrobić, by sobie z nimi poradzić… etc). 

 

Zadanie domowe na 29 października

Przygotuj trzy wypowiedzi ustne (okoł0 30 sekund każda) – tematy do wyboru tutaj

 

Zadanie domowe na 22 października

  1. Podręcznik – strona 26, ćwiczenia 3, 4, 5.
  2. Obejrzyj krótki  film (https://www.youtube.com/watch?v=swSFFATh5ug) i na jego podstawie zapisz notatkę o Józefie Piłsudskim.

 

Zadanie domowe na 15 października

Wypowiedź pisemna: Wyobraź sobie, że Twój kolega/koleżanka wyprowadził/a się do innego miasta, ale nie potrafi znaleźć nowych przyjaciół w szkole i czuje się bardzo samotnie. Napisz list, w którym radzisz mu/jej, co powinien/powinna zrobić, aby rozwiazać swój problem. Proszę użyć czasowników w formie trybu rozkazujacego (np. uśmiechnij się) lub przypuszczajacego (np. “na twoim miejscu spróbowałbym”, lub “gdybyś …., na pewno spodobałoby się to… ). Za każdy czasownik w formie trybu przypuszczajacego – ekstra punkt! 🙂

 

Zadanie domowe na 8 października

  1. Na lekcji rozmawialiśmy, z jakimi trudnościami zmagało się nowe państwo polskie po I wojnie światowej (podręcznik strony 5-7).  Odbudowa nowego państwa nie była łatwa. A gdyby od ciebie zależało stworzenie nowego państwa, jak ono by wygladało? Jakie reformy byłyby konieczne? Napisz krótka wypowiedź, jak wygladałoby państwo idealne? Proszę użyć trybu przypuszczajacego np. Przede wszystkim zadbałabym o…… , moje państwo nazywałoby się…., obywatele mogliby …..

 

Zadanie domowe na 1 października

Na podstawie 3 tekstów, które czytaliśmy i omawialiśmy na lekcji (zobacz tutaj), proszę napisać wypracowanie (100 słów): “Jak najlepiej przygotować się do egzaminu?” według planu: 

  1. Jakie sa najlepsze metody, aby uczyć się efektywnie?
  2. Która z tych metod sprawdza się w Twoim przypadku, a które nie?
  3. Jak radzić sobie ze stresem zwiazanym z egzaminem?

Pamiętajcie, żeby użyć słów i wyrażeń z tekstów – to jeszcze jedna metoda, aby uczyć się efektywnie  nowego słownictwa!