773-844-6347

Klasa 3 (piątek)

ZADANIE DOMOWE Z JĘZYKA POLSKIEGO:

Witam serdecznie!!!
Bardzo dziękuję za udział w szkolnej akcji ,,Razem na święta”. Zebraliśmy bardzo dużo ubrań, środków czystości i żywności. Wszystko zostanie przekazane do polonijnego schroniska Anawim.
Kalendarz na styczeń i luty zostanie przesłany po świętach. Za nami 1 półrocze roku szkolnego 2020/21 .
Po nowym roku prześlę Państwu zaproszenie na zebranie klasowe, które odbędzie  sie online.
Życzę wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2021 Roku!!!
Dziękuję serdecznie za piękne życzenia i upominki.
Zadanie na następne zajęcia w styczniu:
  1. Czytanka pt. “Król Rok i jego dwunastu synów” str. 101-107
  2. Ćwiczenia str. 84 i 85.

KATECHEZA

Drodzy Rodzice, prosze omowic z dziecmi znaczenie Adwentu, jako czasu radosnego oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. Prosze pomoc dzieciom w wypelnieniu zadania domowego z podrecznika na str. 73. Prosze upewnic sie ze dzieci znaja juz 10 Przykazan Bozych. Nastepne modlitwy jakich bedziemy sie uczyc sa Akt Wiary, Nadziei, Milosci i Zalu. Wszystkie te modlitwy sa na str. 88 w podreczniku.

Bardzo prosze pamietac o dostarczeniu kopii aktu chrztu i oplaty pienieznej za I Komunie do konca grudnia, tak jak zostalo to uzgodnione na ostatnim spotkaniu.

Podczas drugiej katechezy poznawalismy Dziesiec Bozych Przykazan i omowilismy tresci zawarte w rozdzialach od 4 do 8. Rodzice, prosze powtorzyc z dziecmi zagadnienia od strony 18 do 27. Prosze tez pomoc dzieciom wypelnic zadania domowe z podrecznika ze str. 19, 21, 23, 25 i 27.

Wiekszosc dzieci zna juz modlitwy Ojcze Nasz i Zdrowas Maryjo. Rodzice dzieci ktore jescze nie zapamietaly tych modlitw proszeni sa o dalsza prace z dzieckiem w domu. Najlepsza okazja do nauki bedzie codzienna wspolna modlitwa.

Na nastepne zajecia wszystkie dzieci sprobuja nauczyc sie Dziesieciu Przykazan Bozych (str. 87). Skuteczna metoda nauki jest czeste powtarzanie z dzieckiem. Dla ulatwienia mozna tez wspomoc sie piosenka. Zalaczam link do muzycznej wersji 10 Przykazan Bozych: https://youtu.be/c9EBYPdifsw

Wazne komunikaty dla Rodzicow i Dzieci:

1. Uroczystosc Pierwszej Komunii Swietej planowana jest na druga sobote maja 2021 roku.
  2. Od listopada do czerwca wlacznie, w kazda pierwsza niedziele miesiaca dzieci przygotowujace sie do Pierwszej Komunii maja swoja obowiazkowa Msze sw. w naszym kosciele o godzinie 1:30 pm. Pierwsza juz 1 listopada. Rodzice, prosze pamietac o przybyciu z dzieckiem i uczestnictwie w Eucharystii.