Show

St. Albert Chmielowski Polish School
2600 North Sayre Ave.
Chicago, IL 60707
773-430-2099

Klasa 0

Dzień dobry.  W tym tygodniu pracowalismy z literka H, h i rozmawialismy o róznych zawodach. Próba przed wystepem wypadła bardzo dobrze.

Zadanie domowe na 20 kwietnia

Narysuj w zeszycie w jakim zawodzie chcesz pracowac jak urosniesz i jakie akcesoria beda ci potrzebne.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami B, b oraz Ł, ł, pisalismy też zdania o bocianie. Proszę sprawdzić w zeszytach jak ładnie dzieci starają się pisać w liniach. Rysowalismy bociana i żabki, mozna dokończyc w domu.

Spotkanie z Rodzicami na zakończenie zerówki będzie w sobotę 27 kwietnia o godz. 9. 00 rano. Bedzie krótkie przedstawienie i wręczanie prezentów dla uczniów. Potem wszyscy pójdziemy na Mszę św. o godz 10.00. Dzieci będą ubrane w niebieskie togi , pod spodem powinny mieć biała bluzkę / koszulę z kołnierzykiem, ciemną spódniczkę/ spodnie, dziewczynki białe rajtuzki, lekkie buty. W kościele dzieci dostaną od p. dyrektor dyplomy . Po Mszy św. tradycyjne rzucanie biretem i zasłużone WAKACJE.

A póki co zadanie domowe na 13 kwietnia ;

Czytanie str 89 i 91

Ćwiczenia str 96 –  napisz litery Ł , ł

pkt 5 – podpisz obrazki łapy, bułka, cegła, igła, mydło, łopata

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

Drodzy Rodziece, kochani uczniowie. Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych a przede wszystkim dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie. Dziekuję za udział  w konkursie palmowym i wszelką pomoc okazaną przy przygotowaniu gali konkursowej. Cieszę się, że tak licznie dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w nabożenstwach wielkiego tygodnia. Spotykamy sie w sobotę 6 kwietnia. Nie ma zadania domowego, ale proszę cwiczyc wiersz który każde dziecko ma wklejony na okładce zeszytu. Pozdrawiam serdecznie. Marzena Kozłowska

Dzien dobry. Zapraszamy na Mszę św. szkolną 17 marca godz 1.30 oraz na Mszę św. z procesja 24 marca godz 1.30. Bardzo sie ciesze ze w naszej zerówce jest tyle artystów którzy robia palmy na konkurs.  Prosze ubrac dzieci na Niedzielę Palmowa w stroje krakowskie , jesli ktos ma, a jesli nie to przy oddawaniu palmy zapytac w szkole, cos wymyslimy.

Dzisiaj pracowalismy z literami W,w

Zadanie domowe na 23 marca

Czytanie str 81

Cwiczenia str 82 pkt 2, 3, 4

Zeszyt dokończ wiosenny obrazek

Powodzenia. Miłego tygodnia.Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami F, f.  Jest to trudna litera do pisania i w dodatku dłuuuga. Ale zerówka da radę. Wszyscy bardzo ładnie pracują, oby tak dalej.

Zadanie domowe na 16 marca

Czytanie str 73 i 75

Ćwiczenia str 74 pkt 2,3 i 4

Zeszyt :  przepisz do zeszytu wyrazy z pkt 3 str 74 ,  narysuj do nich obrazek jesli chcesz.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

Dzień dobry. Proszę aby zgłoszenia do udziału w konkursie palmowym przeslac do 11 marca na adres email  albertkonkurs@yahoo.com

Dzisiaj pracowalismy z literami R,r

Zadanie domowe na 9 marca

Ćwiczenia str 66 pkt 2

str 67 pkt 3 i 4

Zeszyt : Napisz w zeszycie tytuł ,, Marcowa pogoda”  i narysuj do niego ilustrację/ słońce, deszcz, grad, śnieg, burza, tęcza, mgła, chmury itp. /

Powodzenia. Miłego tygodnia. marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. Dzisiaj pracowaliśmy z literami P, p, wszyscy uczniowie bardzo ładnie pracują na lekcji, brawo za wszystkie zadania domowe i ćwiczenia w czytaniu. To nasz wspólny sukces, praca na lekcji i praca w domu przynosi efekty !

Zadanie domowe na 2 marca

Ćwiczenia str 58 pkt 2 i 3

str 59 pkt 4 UWAGA zamiast wiersza o Pimpku uczymy się wiersza na zakończenie zerówki / na okładce zeszytu/

Czytanie str 57

Zeszyt : podpisz obrazki – pelikan, kanapa,pacynka, pokoloruj obrazki

znajdź podpis do obrazka : lampa, palma, plama, pomaluj okienko z dobrym napisem i obrazek

Powodzenia, miłego tygodnia. Marzena Kozlowska

Religia: str. 35 ćw. 3

 

Dzień dobry. Zapraszamy na Mszę Św. szkolną 18 lutego o godz 1.30. Powoli uczymy sie wierszy na zakończenie zerówki. mam też nadzieję że kwiatki do palmy juz gotowe !!!!

Dzisiaj pracowaliśmy z literami G, g.

Zadanie domowe na 24 II

Cwiczenia  str 50 pkt 2 i 3

str 51 pkt 5

Czytanie str  49

Zeszyt: narysuj twoje ulubione danie, podpisz je

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. Na okładce zeszytu dzieci mają przyklejony wierszyk na zakończenie zerówki 17 kwietnia godz 9.00.  Proszę powoli powtarzac tekst.

Dzisiaj pracowalismy z literami N,n

Zadanie domowe na 17 lutego

Ćwiczenia str 38 pkt 3

Czytanie str 41 i 42 pkt 4

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozlowska

 

Dzień dobry. Zapraszamy uczniów do udziału w 2 konkursach

plastyczny BYĆ POLAKIEM  temat ,, Tradycje i obyczaje w moim domu rodzinnym” , format i technika dowolne. Praca powinna być narysowana na grubszej  kartce lub podklejona na kartonie.

Prace należy przynieść do szkoy 17 lutego ponieważ  będą wysłane do Polski.

Konkurs na Tradycyjną Palmę Wielkanocną – zachęcamy do rodzinnego wykonania palmy wielkanocnej – termin elektronicznego zgłoszenia do konkursu do 11 marca, oddanie palmy na konkurs 21 marca.

Dla wszystkich uczestników konkursu palmowego przewidziane są fajne nagrody.

ZADANIE DOMOWE  na 10 lutego

Zeszyt : napisz sylaby wg wzoru

Ćwiczena str 34 pkt 2

str 35 pkt 3 , 4

Czytanie str 33 i 34

Powodzenia. Milego tygodnia. Marzena Kozlowska

Uwaga !  Za tydzień zerówka bedzie miała lekcje z p. Małgosią dlatego napisałam zadania domowe na 2 soboty do przodu, proszę patrzeć po datach. Pani dyrektor zrobi z dziecmi próbę i zajmie się dziećmi w kościele. Zapraszamy na zabawe dla dorosłych 3 lutego , zabawa w sali na dole, 80 dol od osoby.  Bedzie zapewniona opieka dla dzieci od zerówki do klasy 4 za dodatkowa opłatą, gdyby ktoś nie miał niani. 

Uwaga ! Nie ma lekcji 27 stycznia ze wzgl. na OPEN HOUSE w katolickiej szkole. Pozdrawiam. Marzena Kozłowska

Zadanie domowe na 3 lutego

Ćwiczenia str 10, 11

Czytanie str 25

Zeszyt : napisz literami pisanymi wyrazy ze strony 10

………………………………………………………………………………..

Zadanie domowe na 20 stycznia

Ćwiczenia nr 2  , str  18,19

Czytanie str  14

…………………………………………………………..

Milego czasu spędzonego w rodzinnym gronie, opieki Bożej Dzieciny w każdym dniu nadchodzacego roku. Nawet sie nie obejrzelismy a pół roku szkolnego za nami. Tradycyjnie na te swiateczne dni nie ma zadania domowego. Prosze odpoczywać i zbierać siły do dalszej pracy. Bardzo dziekuję za wszystkie miłe słowa i świąteczne podarunki. Po nowym roku spotykamy sie 13 i 20 stycznia.

Przynosimy cwiczenia nr 2 / z bałwankiem/ , pozostałe przybory bez zmian. 13 stycznia bedzie zabawa dla dzieci w godz 12.00 – 3.00. Wiecej informacji na temat zabawy po nowym roku.

Pozdrawiam serdecznie. Marzena Kozłowska

Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia,
radości z przebywania z bliskimi i rodzinnego ciepła.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy Wam przez cały rok, a magia Bożego Narodzenia nigdy się nie kończy.
Bardzo dziękuję za prezenty i pamięć. Do zobaczenia w nowym roku – Małgorzata Malinowska Kocoń

 

Dzień dobry. Za nami dzień pełen wrażeń. Spotkanie z Misiem Wojtkiem, z Mikołajem i paradą motocyklistów. Myślę, że wszystkie dzieci zadowolone.

Za tydzień 17 XII zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami na Mszę Św. o godz 1.30

Prawie zakończylismy wypełnianie ćwiczeń nr 1. Po nowym roku zaczynamy pracę w ćwiczeniach nr 2 / z bałwankiem/.

Zadanie domowe na 16 grudnia

Ćwiczenia str 122 pkt 2

Czytanie str 121

Zeszyt:  Przepisz 2 i 3  linię sylab z czerwonej ramki w ćwiczeniach str 121 –  pamiętaj o literkach pisanych.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

2 XII  Religia zadanie – Kochani rodzice! Dzieci otrzymały małe wieńce adwentowe. Bardzo proszę pomóc im przymocować świeczki jeśli nie są przymocowane i pamiętać żeby każdą niedzielę adwentu dodać do świeczki płomyk czyli jutro pierwsza niedziela adwentu, dokładamy płomyk to świeczki fioletowej. Za tydzień dodamy płomyk do drugiej świecy itd.  Proszę porozmawiać z dziećmi o tym co nowego zobaczycie jutro w kościele. Z Bogiem.

2 XII Dobry wieczor. Proszę sprawdzic pocztę e-mail , napisałam kilka informacji szkolnych. dzisiaj pracowaliśmy z literami T, t.  Dzieci bardzo ładnie pracują, mają w plecaku 2 karty pracy, które wypełniły prawie samodzielnie. Bardzo ładnie czytają sylaby, wyrazy i zdania . Oby tak dalej!!!

Zadanie domowe na 9 XII

Ćwiczenia str 114 pkt 2

Czytanie cała strona 113

Zeszyt : napisz litery T, t , przeczytaj zdanie o lalkach, pokoloruj obrazek, przeczytaj zdanie o motylu i narysuj ładnego motyla.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. Za nami bardzo piękny jubileusz 10- lecia szkoły i nadania szkole sztandaru. Bardzo dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wzięli w nim udział, oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu sali i poczęstunku. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć i zachęcam wszystkich do udziału w wydarzeniach szkolnych. W najblizszym czasie  Msza św szkolna 17 XII godz 1.30

Życzę wszystkim  miłego, rodzinnego  Święta Dziękczynienia. Tradycyjnie na świateczne dni nie zadaję zadania domowego, ale zachęcam do czytania tekstów z ćwiczeń lub łatwych polskich książeczek.

Nastepne zajęcia odbędą się dn 2 grudnia. Pozdrawiam. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. Za nami bardzo pracowity dzień. Proszę zobaczyć na szkolnym Facebooku jakie mamy piękne zdjęcie z portretem Jana Pawła II. Klasa spiewała dzisiaj Mazurek Dabrowskiego. dzieci świetnie sobie radzą nawet z trudnymi słowami. Zapraszamy jutro 12 XI na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz 1.30. Wszystkie dzieci , które przyjda ubrane na galowo będa trzymac małe flagi na srodku koscioła- podczas hymnu.

Zadanie domowe na 18 XI

Ćwiczenia str 106 pkt 1 i 2

str 107 pkt  3

Czytanie str 105

Zeszyt ; napisz litery, sylabę i wyraz, narysuj kilka rzeczy na,,m”

Powodzenia. Milego tygodnia. marzena Kozłowska

Dzień dobry. Dzisiaj byliśmy  w kościele zobaczyć jak palą się świeczki na dzień zaduszny, oglądaliśmy też figury świętych. Prosze zapytać dzieci czy zapamietały imię któregoś swiętego/min.

św. Albert, św. Antoni, św. Józef/. Po drodze sprawdzaliśmy czy liście spadły z drzew zgodnie z nazwą miesiaca. Proszę sie nie zdziwić jesli były liście w kapturze….

Cieszę się ,że z naszej klasy przyjdą dzieci wraz z rodzicami na Jubileusz naszej szkoły, dzieci naprawde ładnie śpiewaja wspólnie piosenkę. wszyscy mają być ubrani w czerwone koszulki szkolne, pod spodem biała bluzka/koszula, czarna spódniczka/ spodnie.  Jubileuszowa msza św. 19 listopada będzie o godz 1.30, później dalsza część uroczystości w szkole.

Dzisiaj pracowalismy z literką ,, S s”

Zadanie domowe na 11 listopada

Ćwiczenia str 99 pkt 3 i 4

Czytanie  cała str 97

Zeszyt, napisz sylaby wg wzoru, narysuj kilka rzeczy na ,,s”

Powodzenia, miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzien dobry.  Dzisiaj odbylo drugie losowanie . Prosze sprawdzic swoje kupony,  filmik z losowania jest na Fecebooku szkolnym. proszę aby zwrócic wszystkie niewykorzystane losy, przydadzą się w przyszłości.

ZA TYDZIEŃ W SZKOLE P. IRENKA BEDZIE CZEKAŁA NA PAŃSTWA Z BILETAMI NA NASZ  SZKOLNY JUBILEUSZ 19 XI .

Zapraszamy wszystkich na ten szkolny jubileusz połączony z nadaniem szkole sztandaru. Nasi uczniowie spiewaja piosenkę,, Mały człowiek “w czasie przedstawienia po mszy św.

Zadanie domowe dla zerówki na 4 listopada

Cwiczenia  str 89 uczymy sie czytać sylaby z ramki i proste wyrazy i zdania poniżej.

str 86  dokończ kolorować lalę

Zeszyt : napisz sylaby po śladzie , narysuj rzeczy na ,, l”

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozlowska

Dzień dobry. Dziękujemy wszystkim, ktorzy wzieli udział w loterii. Losowanie odbyło sie na wizji – filmik z wylosowanymi szczęsliwymi kuponami można zobaczyć na szkolnym Facebooku. Nastepne losowanie odbedzie się za tydzien. Dodatkowe losy dla chętnych można zakupic w gabinecie dyrektora.  Dzisiaj mielismy próbę spiewania naszej piosenki,, Mały człowiek” na scenie. dzieciom idzie dobrze, ale jeszcze cały czas proszę spiewać 1 i 3  zwrotkę.

Za tydzień będę spisywać listę Rodziców , którzy chcą wziąć udział w 10-leciu naszej szkoły.

W sklepiku szkolnym w sobotę 28 X będzie pizza dla dzieci. Zamowienia będę zbierac w czwartek.

Zadanie domowe na 28 października

Ćwiczenia str 80 pkt 8,9,10

str  81  pkt 11,  12

Zeszyt  :  napisz literki  U, u – narysuj kilka rzeczy

tylko      napisz literkę   y   / w j. polskim nic nie zaczyna sie na y/

Pozdrawiam, miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. Dziekuje za wszytkie miłe słowa i upominki z okazji Dnia Nauczyciela.

Na ostatnich zajęciach wszyscy uczniowie otrzymali koperty z kuponami na loterie wraz z listem od pani dyrektor.  Już od lat  wspomagamy Siostry Albertynki pracujace  w ukrainskim domu  dla samotnych matek z dziećmi pochodzenia polskiego. W loterii biora udział chetne osoby,  prosimy o zwrot niewykorzystanych biletow. Losowanie nagród odbędzie się przez 2 kolejne soboty.  Za tydzień 21 października obchodzimy Polonijne świeto Dwujęzyczności  , proszę aby wszyscy uczniowie przyszli w koszulkach szkolnych.

Zadanie domowe na 21 X 

Ćwiczenia str 20 pkt  1

str 65 poszukaj wszystkie litery ,,o ” w opowiadaniu.

Zeszyt : napisz literki o, O  , narysuj kilka rzeczy na,,o”

Religia – kochani rodzice bardzo serdecznie dziękuję za pamięć o mnie z okazji Dnia Nauczyciela. Bóg zapłać! Proszę dokończyć ćw. 2 str. 9.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry.   Zerówka wzieła dzisiaj udział w spotkaniu z  postaciami  z bajki o Czerwonym Kapturku. Wszystko dobrze sie skończyło. Wilk obiecał, ze bedzie jadł tylko warzywa a pani Dyrektor przyjela wilka do polskiej szkoły / na próbę na razie bezpłatnie…/ Zdjecia ukażą się na szkolnym Facebooku.

Klasa bardzo ładnie śpiewa piosenkę ,, Mały czlowiek” która przygotowujemy na świeto patrona szkoły 19 XII, ale cały czas wspólnie ćwiczymy. Dzisiaj pracowaliśmy z literami ,,I,i”

Za tydzień znów nie ma zajęc szkolnych ze wzgl. na rekolekcje dla starszych uczniow i religii CCD. Spotykamy się 14 października

Zapraszamy dzieci na różaniec 6 X o godz 6.30  pm w kościele Św. Williama. Różaniec poprowadzi klasa III. Prosze pamietać rownież , że 15 X jest Msza św. szkolna o godz 1.30

Zadanie domowe na 14 X

Zeszyt : napisz w liniach litery ,,i” ,, I”  narysuj jakie przedmioty zaczynaja sie na i

Ćwiczenia str  32  pkt  1,2, 3

Religia – bardzo proszę dokończyć z dziećmi ćw. 2 i 3 str. 5. Proszę z dziećmi ćwiczyć znak krzyża świętego.

Powodzenia. Miłego tygodnia . Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. Wszyscy uczniowe bardzo ładnie dzisiaj pracowali w czasie lekcji.  Nasza klasa wzięla udział w wykonaniu poloneza, którego nagrywalismy na prośbę TVN Polonia.  Podobno nas puszczą w programie Amerykański Kwadans w piatek.   Proszę pamietac , że za tydzien nie ma zajęć szkolnych zw względu na obchody 100-lecia szkoły amerykanskiej. Spotkamy sie dopiero 30 wrzesnia.

Zadanie domowe na 30 IX

Ćwiczenia str  48  Popros rodzicow o przeczytanie historyjki o Enuraku, zamaluj na niebiesko wszystkie litery E i e.

Zeszyt :  napisz literkę E  i e po jednej linii, narysuj kilka rzeczy, których nazwa zaczyna się na ,,e”

Powodzenia. Miłego odpoczynku. Marzena Kozłowska

 

Dzien dobry. Za nami pierwszy dzień szkoły. Mam nadzieję ,że wszystkie dzieci wróciły do domu w dobrych humorach. Na koniec zajęć łapaliśmy muzyczne komary. Proszę sprawdzac  na Facebooku szkolnym, w tygodniu ukaże sie filmik.  Rozdałam dzieciom zeszyty w polskie linie, tym które nie miały, cena 1 $.    Prosze sprawdzic czy w piórniku jest ołówek, kredki, mały klej.

Teraz potrzebujemy ćwiczenia nr 1-  ksiażka z parasolem, ćwiczenia nr 2 będą potrzebne w styczniu.

Bardzo proszę aby za tydzien 16 IX wszyscy uczniowie przyszli w koszulkach szkolnych lub innych czerwonych.

Zadanie domowe na 16 IX

W tym tygodniu pracowalismy z literą A,a

ZESZYT :   narysuj kilka rzeczy, których nazwa zaczyna się na ,,a”,   napisz w liniach literki A / wielka pisana/  oraz a / mała pisana/

ĆWICZENIA :  str  9 , posłuchaj jak rodzice czytają zdania , spróbuj czytać razem z mamą lub tatą , pokoloruj dzieci i baloniki

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska