Klasa 0 (piątek & sobota)

Dzień dobry. Zapraszamy na Mszę św. rodzinną 20 XI godz 1.30. Młodzież licealna wystapi z krotkim przedstawieniem o Św. Bracie Albercie.

W listopadzie obchodzimy ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY. Z tej okazji wszystkie klasy przygotowały projekty zwiazane z Bratem Albertem, które będzie można zobaczyć na wystawie w kościele.

W tym tygodniu pracowalismy z literą M, m

Zadanie domowe na 2 i 3 grudnia.

Cwiczenia str 106 pkt 2,

str 107 pkt 3, 4

Czytanie str 105

Religia – zadanie domowe str. 20-21

Powodzenia. Życzę dla wszystkich miłego Święta Dziękczynienia. Marzena Kozłowska

Dzień dobry.  Za tydzień obchodzimy Świeto Patrona Szkoły. W czasie lekcji bedziemy uczyć sie o Św. Bracie Albercie Chmielowskim. Proszę pamietac o koszulkach szkolnych. Msza św. rodzinna w intencji całej społeczności szkolnej bedzie odprawiona 20 XI o  godz 1.30 pm.

Na Mszę sw uczniowie rownież przychodza w koszulkach szkolnych.

Zadanie domowe na 18 XI /piatek/ i 19 XI /sobota/

Religia (sobota) – zadanie domowe str. 16 i 17

Ćwiczenia str 99 pkt 3 i 4.

Czytanie str 97

Zeszyt : napisz po śladzie wszystkie sylaby.

Powodzenia . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

Religia (sobota, 11/12/22) – zadanie str. 12

Dzień dobry. Zapraszamy w niedzielę 13 XI godz 9.00 rano na Mszę św. w intencji Ojczyzny / z okazji Świeta Niepodległości /.

Za 2 tygodnie  obchodzimy w naszej szkole Świeto Patrona. Wszystkie dzieci powinny przyjść na lekcje w koszulkach szkolnych. Uroczysta Msza św. rodzinna  z okazji tego święta  bedzie 20 XI o godz. 1.30 pm. Obecność wszystkich uczniów jest obowiązkowa.

W tym tygodniu pracowalismy z literami L, l . Bardzo proszę sprawdzić piórniki i uzupełnić czego brakuje: ołówek, klej, nożyczki.

Zadanie domowe na 11 XI / piątek/ i 12 XI / sobota

Ćwiczenia str 89  – czytamy sylaby i zdania. Utrwalamy litery.

str 90 pkt  3

str  91   pkt 5

kolorowanie na str 90 i 91 dla chętnych

Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska.

Dzień dobry. W tym tygodniu pracowaliśmy z ostatnią samogłoską ,,y”.  Przed nami trudne zadanie czytania ze zrozumieniem. Zachęcam do systematycznego utrwalania liter i czytania tekstow z cwiczeń lub innych polskich książeczek.

We wtorek  1 XI jest uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w przebraniach świętych . Msza św. w j. polskim wieczorem o godz 7.30. Dzieci wejdą wraz z procesją i usiada w pierwszej ławce przed ołtarzem.

Zadanie domowe na 4 XI piatek i 5 XI sobota

Ćwiczenia str 80 pkt 10

str 81  pkt   11, 12

Zeszyt : powtórz  samogłoski, które zapisaliśmy na lekcji,  uzupełnij sylaby i wpisz litere ,,y ” w odpowiednie okienko.

Powodzenia. miłego tygodnia . Marzena Kozłowska

Dzien dobry. Zapraszamy w niedziele na msze sw. szkolna o godz 1. 30 , wczesniej o godz. 1.00 dzieci beda odmawialy rozaniec przy Grocie maryjnej  ktora znajduje sie z boku kosciola. W czasie mszy sw. bedzie Slubowanie uczniow klasy 1.

W tym tygodniu pracowalismy z literami O, o , czytalismy tez przyslowia i opowiadalismy o ich znaczeniu.

Zadanie domowe na 21 X/ piatek / i 22 X / sobota/.

Cwiczenia str 26 pkt 8.9

str 27 pkt  10

Zeszyt : przeczytaj razem z rodzicami rymowanki o dwujezycznosci.

Powodzenia. Bardzo dziekuje za wszystkie mile zyczenia. Pozdrawiam Marzena Kozlowska

Religia – uczyMy dziecko znamy krzyza oraz modlitwy do Aniola Stroza

Dzien dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami I,i , wszyscy bardzo ladnie pracuja. W ciagu lekcji czytamy globalnie sylaby, ktore dzieci wklejaja sobie do zeszytu, prosze aby je dla przypomnienia przeczytac w domu. Na nastepnych zajeciach bedziemy obchodzic Polonijny Dzien Dwujezycznosci.  Z tej okazji bedziemy rozmawiac o polskich przyslowiach. Prosze aby wszyscy uczniowie przyszli w koszulkach szkolnych lub innych czerwonych. Za tydzien bedzie Msza sw. szkolna o godz 1.30  w kosciele Sw. Williama.

ZADANIE DOMOWE NA 14 X /piatek/ i na 15 x / sobota/

Cwiczenia str  20 pkt 1  ,   str 21 pkt 1

Zeszyt : zaznacz  litere ,,i ”w wyrazach /indyk,miska,maki/.

Napisz w zeszycie polskie przyslowie i narysuj do niego ilustracje.

Powodzenia. Milego tygodnia. Marzena Kozlowska

Dzien dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami E, e. Za tydzien na rozpoczecie zajec bedziemy odmawiac  wspolny rozaniec .Zapraszamy rodzicow . Uczniowie powinni miec swoje rozance.

ZADANIE DOMOWE NA 7 X / PIATEK / i 8 X / SOBOTA/

Cwiczenia str  18  pkt  5,6,7

str   19 pkt   8,9,10

Zeszyt  ; czytaj  sylaby i wyrazy, ktore ulozyles.

Powodzenia. Milego tygodnia. Marzena Kozlowska

Dzien dobry. Za nami pierwsza lekcja. Pracowalismy z literami A, a . Za tydzien  po godz 2.00 w klasie 106 beda zapisy chetnych dzieci do scholki szkolnej. Zapraszamy.

ZADANIE DOMOWE NA 30 IX /PIATEK / i  1 X / SOBOTA/

Cwiczenia str 12 pkt 3,  str 13 pkt 4

Zeszyt : sprawdz czy narysowales 5 rzeczy, ktorych nazwa rozpoczyna sie na ,,a”. Dorysuj, pokoloruj.