773-844-6347

1 Liceum

Zadanie domowe na 23 stycznia

Jezyk polski: cw2/ s.145 oraz cw3/ s.146;  Geografia: cw.4,5/ s.80

“Czytam i wiem wiecej” Prosze aby kazdy uczen przygotowal jedno wydarzenie, ktore wedlug niego bylo najciekawsze w tym tygodniu ( moze byc ze swiata lub lokalne, moze dotyczyc polityki, kultury, sportu – dowolne); np: Najciekawszym dla mnie wydarzeniem w ostatnim tygodniu bylo………………………… i dlaczego……………………….    ( prosze aby to byly 2-3 zdania, ktore beda zapisane w zeszycie i zaprezentujemy je  w klasie. Nie wiecej. ) Do zobaczenia. Zycze spokojnego tygodnia.

Witam wszystkich bardzo serdecznie w Nowym Roku. Jeszcze raz pragne bardzo serdecznie podziekowac za zyczenia i upominki swiateczne. Dziekuje rowniez za duze  zaangazowanie w organizowanej akcji “Razem na swieta”. Zycze wszystkim aby ten Nowy Rok  przyniosl nam radosc i nadzieje, ze doczekamy lepszych i bezpieczniejszych czasow oraz wspolnych spotkan w gronie rodziny i znajomych.

Zadanie domowe na 16 stycznia

Prosze napisac w formie opowiadania ( przynajmniej 10 zdan) “Moj najciekawszy dzien minionego 2020 roku” lub “Najciekawsze dla mnie wydarzenie minionego 2020 roku”. ( prosze wybrac jeden temat). Do zobaczenia w sobote 16 stycznia.

Zadanie domowe na 19 grudnia

cw.4/ s.126,  cw.G 1/ s.127 oraz cw.G2/ s.127-128

Wsobote bedzie spowiedz przedswiateczna. Prosze rowniez aby uczniowie przyszli w koszulkach szkolnych. Pozdrawiam. Do zobaczenia.

Zadanie domowe na 12 grudnia

cw.2/ s.133; cw.3/ s.134; cw.2/ s.135 Prosze pamietac o tescie z historii. Zagadnienia i odpowiedzi byly podane i powtorzone na lekcji. Powodzenia! Do zobaczenia w sobote. Pozdrawiam.

Zadanie domowe na 5 grudnia

cw.5/ s.114; prosze rowniez przeczytac Piesn XXV na s.115 oraz zrobic cw.II/ s.117 i cw. 3/ s.118. Przypominam o projektach z geografii. Termin uplynal w ostatnia sobote a nie wszystkie osoby jeszcze przyniosly.

Zycze Wszystkim radosnego swietowania z okazji Dnia Dziekczynienia! Trzymajcie sie zdrowo. Do zobaczenia 5 grudnia.

Zadanie domowe na 21 listopada

Jezyk polski: cw.6/ s.95 ( mozna zrobic na osobnej kartce a nie w ksiazce, mozna wydrkowac rowniez jakies zdjecia oraz napisac informacje) Przypominam o projekcie z geografii. Termin prezentacji uplywa w najblizsza sobote.  Prace po terminie beda nizej oceniane. ( mielismy na to3 tygodnie). Prosze przygotowac sie do dyktanda ( tekst na str.105 w podreczniku do jezyka polskiego . 4 pierwsze zdania – konczymy na zdaniu “ale ich dziela nie przetrwaly do naszych czasow”). Powodzenia. Zycze spokojnego tygodnia. Do zobaczenia.

Zadanie domowe na 14 listopada

Jezyk polski: cw1/ s.93. Przypominam o zadaniu cw 2 ( pytania maturalne)/ s. 89. 14 listopada mamy test z geografii ( uczniowie mieli podane pytania). W tym dniu obchodzimy dzien Patrona Szkoly. Prosze przyjsc w koszulkach szkolnych. 15 listopada zapraszamy na msze szkolna o godz. 1.30 p.m. Prosze rowniez przyjsc w koszulkach szkolnych. Projekty z geografii prosze przyniesc do 21 listopada ( prezentacje). Dziekuje. Do zobaczenia. Zycze spokojnego tygodnia. Pozdrawiam.

Zadanie domowe na 7listopada

1. Prosze napisac esej ( temat podany byl na lekcji). Zadanie konkursowe przypadajace na dzien patrona naszej szkoly. Zachecam uczniow do udzialu w konkursie.
  2. Jezyk polski: cw.1-5/ s. 89 oraz cw. 2/ 89 ( pisemnie przynajmniej 5 zdan na kartce). Powodzenia. Do zobaczenia w sobote. Pozdrawiam.

Zadanie domowe na 31 pazdziernika

Geografia: cw12/s.17;     Jezyk polski: cw6/ s.68. Prosze rowniez przygotowac sie do dyktanda z tego cwiczenia.   6 pierwszych zdan z tekstu, ktory jest w podreczniku ( wykonanie salatki), nie z tekstu, ktory wy piszecie. Konczymy na zdaniu “Przygotowac sos”. Powodzenia! Osoby, ktore maja jakies zaleglosci w zadaniach, prosze aby to nadrobily. Do zobaczenia.

Zadanie domowe na 24 pazdziernika

cw.3/ s.56 oraz cw.7,8 / s.58;  Osoby, ktore nie pisaly testu z historii lub ktore beda poprawialy – prosze o powtorzenie sobie wiadomosci. Zycze milego tygodnia. Do zobaczenia.

Witam serdecznie! W nastepna sobote nie ma zajec. Odpocznijcie i nabierzcie sily na kolejny tydzien. Zadanie domowe na 17 pazdziernika: cw. 1/ s50, cw2/ s.51, cw4/ s51 ( prosze napisac w zeszycie). Prosze sie przygotowac do krotkiego testu z historii na podstawie ostatniej lekcji, ktora omawialismy ( s.44- 50 w podreczniku). Pozdrawiam. Zycze spokojnego tygodnia. Do zobaczenia.

Zadanie domowe na 3 pazdziernika

Jezyk polski: cw.7/ s.35 ; cw.4/ s.38 ( wybierz 4 dowolne zdania) oraz s.42 ( sprawdz swoje wiadomosci: nie robimy pytania 5 b,c oraz nie robimy pytania 6). Pozdrawiam Was serdecznie. Zycze milego tygodnia. Do zobaczenia.

Informacja na 26 wrzesnia

Kochani Uczniowie! Bylo mi bardzo milo zobaczyc Was po kilkuletniej przerwie. Naprawde, czas plynie bardzo szybko. Zmeznieliscie i jestescie bardziej powazni. To juz nie te same dzieciaczki co kilka lat temu. Ciesze sie, ze moge znowu byc z Wami. Na ten tydzien nie ma zadania domowego. Nie wszyscy maja  podreczniki a poza tym w najblizsza niedziele przyjmiecie sakrament Bierzmowania. Przygotujcie sie prosze do tej uroczystosci. W najblizsza sobote bedziemy nadal omawiac starozytnosc. Jesli bedziecie miec na to czas, to prosze zapoznajcie sie z zagadnieniami dotyczacymi Biblii. Pozdrawiam Was serdecznie. Do zobaczenia.