Show

2600 North Sayre Ave.
Chicago, IL 60707
773-844-6347

Klasa-3

WITAM SERDECZNIE

Dzisiaj pisalimy DYKTANDO i po dogrywce wyłoniliśmy MISTRZA ORTOGRAFII.Gratuluję wszystkim uczniom,dyktando napisali bardzo dobrze a dyplomy za udział otrzymają za tydzień.

Za tydzień rozpoczyna się wiosna.Bardzo proszę aby każde dziecko miało na sobie(w miarę możliwości)żółtą lub zieloną koszulkę.Dziewczynki mogą założyć kapelusz plażowy ozdobiony kwiatami.

Zachęcamy do udziału w konkursie na NAJPIĘKSZĄ PALMĘ ŚWIĄTECZNĄ.

PRACA DOMOWA NA 20 MARCA:

-ułóż i zapisz w zeszycie zdania z wyrazami:skuwka,zasuwka,zasuwać

-wykonaj ćwiczenia :str.115 zad.2 , str.116 zad.4 i 6.

Bardzo dziękuję i życzę miłego tygodnia.Pozdrawiam-Agata Gębica

 

Kochani rodzice! Bardzo proszę o przećwiczenie z dziećmi formuły spowiedzi str 79. 6 marca jest ostatni termin zdania formuły spowiedzi. Bardzo proszę sprawdzić podręcznik str. 96 i zobaczyć co dzieci mają jeszcze do zdania. Proszę ćwiczyć z dziećmi piosenki które są na płycie. Przypominam także o próbie w kościele 6 marca od 11:30 a.m. do 1:30 p.m.  Nałożenie szkaplerzy jest planowane na 11 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 1:30 p.m.  Szczęść Boże!

 

DZIEŃ DOBRY

ZADANIE NA 5 MARCA:

-nauczyć się czytać wiersz pt.”WIOSNA”str.146

-napisać w zeszycie kilka zdań o wiośnie.

Uczniowie w FOLDERZE mają kalendarz na kolejne tygodnie zajęć szkolnych,informację o KONKURSIE PALM WIELKANOCNYCH oraz treść dyktanda,które napiszemy 13 marca.

REJESTRACJA uczniów na nowy rok szkolny będzie w najbliższy piątek,sobotę i niedzielę w KONWENCIE(budynek naprzeciw plebanii).Szczegóły na Facebooku szkolnym.

Dziękujemy za udział w akcji”RAZEM DLA MARCELKA” i zakup losów.LOTERIA cały czas trwa,można jeszcze zakupić losy.SERDECZNIE ZACHĘCAMY.

DZIĘKUJĘ I ŻYCZĘ MIŁEGO TYGODNIA-Agata Gębica

 

 

WITAM SERDECZNIE

Dzisiaj,21 lutego o godz. 1:30pm zapraszamy na Mszę św.rodzinną.

Bardzo prosimy aby utrwalać z dziećmi piosenki komunijne i teksty liturgii Mszy św.,które dostali.

ZADANIE NA 27 LUTEGO:ćwiczenia 5,6,7,8 ze str.72-73.

ŻYCZĘ MIŁEGO TYGODNIA I SERDECZNIE POZDRAWIAM-Agata Gębica.

 

 

 

Kochani rodzice! W tym tygodniu mówiliśmy jak przeprowadzić rachunek sumienia (str. 50, 51). Proszę o wykonanie ćw. 2 strona 51. Bardzo proszę aby dzieci w swoich folderach miały teksty piosenek i te teksty które dostały do nauczenia się, gdyż one są potrzebne nam w klasie w czasie zajęć. Szczęść Boże!

 

WITAM SERDECZNIE i zapraszam do wsppracy.

Za tydzie nie ma zajęć szkolnych.Spotykamy się dopiero 13 lutego.Zgodnie z umową jest to ostatni termin oddawania prac konkursowych-“POLSKIE PRZYSŁOWIE”.

ZADANIE DOMOWE na 13 lutego:

1.Ułóż i zapisz w zeszycie 8 zdań do karty pracy z foldera. W każdym zdaniu podkreśl PRZYMIOTNIK.

2.Przygotuj się do dyktanda str.121.

3.wykonaj w ćwiczeniach zad.3 str.80.

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W NASZYCH KLASOWYCH PROJEKTACH:

1.”MOJE SERCE OPOWIADA O MNIE”-zabawa polega na tym,żeby każdy uczeń stworzył/ułożył SERCE  zprzedmiotów,które symbolizują to,co jest dla Niego ważne,co lubi robić,co sprawia radość(hobby,wspomnienia,przeżycia itp.).Zachęcam wszystkich do przesłania zdjęcia ze swoim sercem do mnie do 7 lutego.KAŻDA FOTOGRAFIA BĘDZIE DLA MNIE BARDZO CENNA.

2.Drodzy Rodzice,zbliża się MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.W związku z tym serdecznie zapraszam do rodzinnego projektu pt.”POLSKIE MIASTO BLISKIE MEMU SERCU”.Na kartonie formatu A-3 wykonujemy wspólnie z dziećmi plakat,na którym umieszczamy nazwę MIASTA,informację o więzi rodzinnej z tym miejscem oraz kilka zdjęć ciekawych miejsc lub zabytków z tej okolicy.Technika pracy dowolna.ZACHĘCAM do wsólnej zabawy,która przybliży dzieciom ciekawe miejsca w Polsce.Plakaty uczniowie przynoszą do szkoły 13 lutego.BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ZAANGAŻOWANIE.

SERDECZNIE POZDRAWIAM,Agata Gębica

 

 

 

WITAM SERDECZNIE i bardzo dziękuję za udział w zebraniu.

Rozpoczęliśmy nowe półrocze i mam nadzieję,że końcowe wyniki będą tak zadowalające jak te za pierwszy semestr.Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i wsparcie z Państwa strony w nauczaniu języka polskiego.

PRACA DOMOWA NA 30 stycznia:

1.Nauczyć się nazw i pisowni 12 miesięcy(napiszemy sprawdzian z pomięci ).

2.Nauczyć się pięknie czytać fragment wiersza str.101 pt.”KRÓL ROK I…”(minimum o 4 miesiącach).

3.Dokończyć ćw.str.63.

ZAPRASZAM do udziału w konkursie plastycznym”POLSKIE PRZYSŁOWIE”.Uczeń,który ma 9 lat wykonuje pracę plastyczną,ilustrację do dowolnego polskiego przysłowia.Technika dowolna,rozmiar nie większy niż A-3,karton.Termin oddania pracy do szkoły to 13 luty.

Dla uczniów,ktorzy mają 10-13 lat jest konkurs literacki’BYĆ POLAKIEM”-“STRYCH,PIWNICA,SZAFA-LAMUS CZY KOPALNIA POLSKICH WSPOMNIEŃ?”.Konkursowa praca literacka,może to być opowiadanie,wywiad,wiersz,pamiętnik ,list,opis wydarzeń na podstawie relacji przekazanych przez bliskich. Praca może zawierać zdjęcia.

GORĄCO ZAPRASZAM DO UDZIAŁU DZIECI W KONKURSACH.

ŻYCZĘ MIŁEGO TYGODNIA,POZDRAWIAM.Agata Gębica.

 

 

DZIEŃ DOBRY,praca domowa na 19 grudnia:

1.W ćwiczeniach zad.1d-ćwiczymy rozwijanie zdań(na zajęciach dzieci bardzo dobrze radziły sobie z tym zadaniem).

2.Przygotować się do krótkiego dyktanda str.72.

3.Nauczyć się czytać wybrany wiersz str.67.

4.Bardzo proszę aby dzieci ćwiczyły w domu kolędę”PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM”.

W przyszłą sobotę mamy ostatnie zajęcia przed ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA,bardzo proszę aby dzieciaczki przyszły do szkoły w odświętnym stroju(może chociaż troszkę w ten sposób poczujemy nastrój tego magicznego czasu).

Proszę również o przyniesienie ok.20 cali wąskiej wstążki,klej i nożczki.

BARDZO DZIĘKUJĘ.POZDRAWIAM,AgataGębica.

 

 

KATECHEZA – Omawialiśmy katechezę o Adwencie str. 73 oraz mówiliśmy o roku liturgicznym. Dzieci otrzymały kartki z rysunkiem przedstawiającym rok liturgiczny. Bardzo proszę porozmawiać z dziećmi na temat jak Wy przeżywaliście Adwent gdy byliście w ich wieku (zwyczaje panujące w rodzinie w tym czasie). Omówiliśmy przykazania kościelne str. 40, 41. Proszę wykonać ćw. 2 z zadania domowego str. 41. Przypominam że mamy teraz katechezę dwa razy w miesiącu, czyli pierwszy i trzeci tydzień nauki. Z Bogiem!

 

WITAM I ZAPRASZAM DO PRACY DOMOWEJ NA 5 GRUDNIA

1.Ułóż zdania z wyrazami:żołędzie,kasztany,dąb,jarzębina(wpisz do zeszytu).

2.Naucz się pięknie czytać 2 zwrotki wiersza pt.”ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA” str.61.

DO ZOBACZENIA,POZDRAWIAM-Agata Gębica

 

 

KATECHEZA – Omawialiśmy katechezę nr. 13 – przykazanie miłości. Proszę o wykonanie zadania domowego punkt 2, str. 39. Przypominam o dostarczeniu do mnie aktu chrztu dzieci, które nie otrzymały sakramentu chrztu w parafii Św. Williama.

 

DZIEŃ DOBRY

Praca domowa na 21 listopada:

1.Uczymy się pięknie czytać wiersz pt.”LIŚCIE” str.50.

2.Przygotowujemy się do pisania dyktanda str.51.

3.Proszę dokończyć ćwiczenia z lekcji str.48-49.

BARDZO PROSZĘ ABY DZIECI MIAŁY W PIÓRNIKU KLEJ W SZTYWCIE I NOŻYCZKI.

DZIĘKUJĘ I ŻYCZĘ MIŁEGO TYGODNIA.POZDRAWIAM,Agata Gębica.

 

 

KATECHEZA – Podczas kolejnych zajęć skończyliśmy omawianie 10 Przykazań Bożych od strony 28 do strony 35. Zrobiliśmy powtórkę wiadomości strona 36, 37. Bardzo proszę aby dzieci wykonały ćw. 4 z strony 37 oraz pokolorować postać Św. Brata Alberta (dzieci dostały kartkę). Bardzo proszę żeby dzieci miały osobny folder do religii. Gratuluje pięknych prac na tema Św. Brata Alberta i przypominam że za tydzień 15 listopada o godzinie 1:30 jest Msza święta szkolna. Spotkamy się ponownie na zajęciach 20 listopada. Miłego tygodnia!

 

WITAM SERDECZNIE

14 listopada celebrujemy święto Patrona szkoły Św. Brata Alberta Chmielowskiego.Z tej okazji organizujemy szkolny konkurs plastyczny.Uczniowie przygotowują pracę plastyczną związaną z postacią Patrona.Praca powinna być wykonana na papierze typu BBRYSTOL,rozmiar pracy nie mniejszy jak A-4 (8.3 x 11.7in.),nie większy jak A-3 (11.7 x 16.6). Na odwrocie pracy przyklejamy kopertę,w której umieszczamy kartkę z imieniem,nazwiskiem i pseudonimem dziecka (np.ULA NOWAK “RYBKA”).Na kopercie piszemy TYLKO pseudonim i klasę(“RYBKA”kl.3 sobotnia).

Zachęcamy do wykorzystania ciekawych technik plastycznych.

TERMIN SKŁADANIA PRAC TO 7 LISTOPADA.

PRACA DOMOWA NA 7 LISTOPADA:

1.Nauczyć się tekstu refrenu hymnu szkoły.

2.Wykonać pracę plastyczną na konkurs szkolny.

3.Ułożyć krzyżówkę,której hasło brzmi: GRZYBY.

Bardzo dziękuję i życzę miłego tygodnia.Agata Gębica

 

 

 

Kochani rodzice i dzieci! Bardzo serdecznie zapraszam Was na przyszłą niedziele 1 listopada na 1:30 na Msze Świętą oraz na spotkanie które odbędzie się po niej a będzie dotyczyć Pierwszej Komunii świętej.

 

 

 

 

DZIEŃ DOBRY

PRACA DOMOWA NA 31 października:

1.Ćwiczenia str.23 zad.4 i 5.

2.Czytanka str.29 zad.6.

3.Przeczytać czytankę “TELEFON Z WARSZAWY” str.27 (nauczyć się czytać wybrany fragment).

4.Przygotować się do pisania ze słuchu wierszyka o chicagowskiej wiewiórce str.28(wierszyk jest zapisany w zeszycie na zielono).

BARDZO PROSZĘ ABY UZUPEŁNIĆ DZIECIOM WYPOSAŻENIE PIÓRNIKA(2 ołówki,kredki,nożyczki,klej,zielony i czerwony długopis).

ŻYCZĘ MIŁEGO TYGODNIA-Agata Gębica

 

 

 

 

 

18 październik 2020

Kochani dzieci i rodzice! Podczas drugiego naszego spotkania, omawialiśmy katechezy od strony 20 do strony 27. Proszę powtórzyć z dziećmi 10 Przykazań Bożych gdzyż na następnych spotkaniach będziemy omawiać kolejne przykazania. Szczęść Boże!

 

 

WITAM SERDECZNIE

W niedzielę,18 października zapraszamy na Mszę św.rodzinną o godz.1.30 pm.

Obowiązuje rejestracja na stronie parafii.

Rodzice,którzy nie otrzymują email z informacjami szkolnymi, proszeni są o kontakt z Panią Dyrektor.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA DZIECI planowana jest na DRUGĄ NIEDZIELĘ MAJA 2021.

Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia.Do zobaczenia za tydzień.

 

 

 

Drodzy rodzice i dzieci! Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, który będzie szczególnym rokiem dla nas wszystkich. Chcemy wspólnie przygotować się na przyjęcie przez nasze dzieci Pierwszej Komunii Świętej. W pierwszym tygodniu naszej pracy, niestety dużo dzieci nie było w szkole. Wspólnie przerobiliśmy materiał od strony 11 do 19. Bardzo proszę w miarę możliwości powtórzyć z dziećmi 10 Przykazań Bożych, gdyż na następnych katechezach będziemy jeszcze je szczegółowo omawiać. Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia 17 października! Katechetka Małgorzata Malinowska-Kocoń.

 

 

WITAM MOICH UCZNIÓW I ZAPRASZAM DO PRACY DOMOWEJ ,którą należy wykonać na 17 października(10 października jest dniem wolnym od zajęć).

-Proszę przepisać do zeszytu tekst z CZYTANKI “Kącik grzecznego dziecka”

-Uczymy się pięknie czytać wybrany fragment czytanki pt.”DZIWNY JĘZYK”.

-Ćwiczenia str.33 zad.8.

-Zapamiętujemy samogłoski:a,e,i,o,u/ó,y,ą,ę.

Bardzo proszę, aby dzieci miały lunch w jednorazowych opakowaniach.

 

 

 

Dzień dobry.  Praca domowa na 3 pażdziernika:

1.Nauczć się czytać wiersz W.Bełzy “KATECHIZM POLSKIEGO DZIECKA”.

2.Ćwiczenie 3 i 4 na str.5.

3.Dokończyć ćwiczenia z lekcji str.13 zad.3 i str.16 zad.2.

BARDZO PROSZĘ,ABY KAŻDE DZIECKO W SWOIM PIÓRNIKU MIAŁO 2 ZATEMPEROWANE OŁÓWKI,DŁUGOPIS Z CZERWONYM I ZIELONYM WKŁADEM ORAZ FOLDER.

Bardzo dziękuję i życzę miłego tygodnia.  Agata Gębica.