Show

St. Albert Chmielowski Polish School
2600 North Sayre Ave.
Chicago, IL 60707
773-430-2099

Nasi Maturzyści 2019

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przeprowadzi egzamin maturalny. Nasi tegoroczni maturzyści to Claudia Goral, Sebastian Lasak, Julia Latocha, Olaf Lukasiewicz i Daniel Tomal. Spędzili z nami ostatnie dwa lata, podczas których aktywnie udzielali się w organizowane uroczystości szkolne i religijne: Dzień Babci i Dziadka, inscenizację Drogi Krzyżowej, święto patrona szkoły Brata Alberta. Już 16 lutego będą zdawać swój pierwszy egzamin z geografii, druga część egzaminu już w kwietniu. Życzymy im powodzenia. A oto co, mówia o sobie….

Claudia Goral
Mam na imię Claudia i uczęszczam do Polskiej Polskiej Szkoly im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, a wcześniej do Polskiej Szkoly im. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Na co dzień uczęszczam do Taft High School i udzielam się w różnych klubach np. Student Government, Multicultural Club i National Honors Society. Bardzo lubię gotować oraz słuchać muzyki. Uwielbiam spędzać czas z rodziną i znajomymi. W przyszłości chciałabym studiować matematykę.

 

 

Sebastian Lasak

Nazywam się Sebastian Lasak i uczę się w Maine South High School. Lubię spędzać czas z przyjaciółmi, jeździć na rowerze, uczyć się o historii i samochodach. Znam moją klasę od zerówki i do dziś się przyjaźnimy. W przyszłości chciałbym studiować na kierunku związanym z medycyną.

 

 

 

Julia Latocha
Nazywam się Julia Latocha i uczę się w Downers Grove North Highschool oraz w Polskiej Szkole im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, a wcześniej w Polskiej Szkole im. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Udzielam się w różnych klubach na przykad w Student Council, Class Board i Scholastic Bowl. Gram też w szkolnej orkiestrze na wiolonczeli i uprawiam lekkoatletykę. Poza szkołą lubię spędzać czas z przyjaciółmi i z rodziną. W przyszłości chciałabym studiować medycynę. Nigdy nie zapomnę dwunastu lat spędzonych w polskiej szkole. Bardzo wszystkim dziękuję, będziecie na zawsze w moim sercu.

 

 

Olaf Lukasiewicz
Nazywam się Olaf Lukasiewicz. Mieszkam w Chicago, uczę się w Polskiej Szkole im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego i Jones College Prep. Należę do szkolnej drużyny skoków do wody i lubię jezdzić na rowerze. Interesuje mnie historia i polityka. Polska szkoła jest dla mnie bardzo ważna. Poznałem tam niektórych moich najlepszych przyjaciół. Dzięki polskiej szkole jestem bliżej naszej pięknej kultury.

 

 

Daniel Tomal

Mam na imię Daniel. Uczę się w Lane Tech i w Polskiej Szkole im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Interesuję się historią, geografią i sportem. W swoim wolnym czasie lubię jeździć rowerem, oglądać koszykówkę i spotykać się z kolegami. Gram w tenisa i jestem w Klubie Ochrony Środowiska. Moim marzeniem jest być światowej sławy tenisistą.