Show

St. Albert Chmielowski Polish School
2600 North Sayre Ave.
Chicago, IL 60707
773-430-2099

Lekcja Wolności i Niepodległości

W sobotę 1 grudnia uczniowie klas 6-7 oraz klasy licealne wezmą udział w w niezwykłym wydarzeniu zatytułowanym  “Lekcja Wolności i Niepodległości”, które poprowadzi znana amerykańska dziennikarka Rita Cosby, laureatką nagrody Emmy, była korespondentka Białego Domu oraz wieloletnia dziennikarka największych amerykańskich stacji telewizyjnych i radiowych. Rita Cosby jest też autorką książki pod tytułem “Cichy Bohater” która opowiada o losach jej ojca Ryszarda “Rysia” Kossobudzkiego – Powstańca Warszawskiego. Podczas wykładu uczniowie będą mogli wysłuchać historii “Cichego Bohatera” i dowiedzieć się więcej o bohaterstwie  i poświęceniu Polaków podczas Powstania Warszawskiego. Kolejnym punktem programu będą rozmowy z weteranami II Wojny Światowej, podczas których młodzież będzie miała szansę zadawać pytania bohaterom i  wysłuchać ich opowieści, a tym samym pogłębić swoją wiedzę na temat tego trudnego okresu naszej historii. W programie przewidziane są też wystąpienia weteranów z Iraku i Afganistanu oraz krótki spektakl pt. “Pamiętnik Legionisty“, który opowiada o czasach Legionów Piłsudskiego.

Wyjeżdżamy z parkingu szkolnego o godz. 9.00. Każdy uczeń musi przynieść ze soba pisemna zgodę rodziców na wyjazd.