Show

St. Albert Chmielowski Polish School
2600 North Sayre Ave.
Chicago, IL 60707
773-430-2099

Klasa 0 (piątek & sobota)

Dzień dobry. W niedzielę 1 maja o godz 1.00 w południe w kościele jest uroczyste rozpoczęcie majówki połączone z ukoronowanie figury Najświetszej Marii Panny. Zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami do udziału w tej uroczystości.

Za tydzień 6 i 7 maja wszystkich uczniów zapraszamy w koszulkach szkolnych. W piątek i w sobotę bedziemy obchodzić ŚWIETO FLAGI oraz DZIEŃ POLONII.

Zakończenie roku szkolnego dla całej zerówki / obydwie zmiany / będzie w SOBOTĘ 21 MAJA .  Uczniowie będą w niebieskich strojach graduacyjnych. Msza św. o godz 10.00 , gdyby ktoś nie mógł przyjść w sobotę po odbiór dyplomu prosze o kontakt telefoniczny lub sms.  Po Mszy św.  spotkanie w klasie nr 107.

Zadanie domowe na 6 i 7 maja

Zeszyt: czytaj tekst o Polsce, pomaluj mapę , zaznacz i podpisz skąd pochodzą twoi rodzice.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry.  Zakończyliśmy pracę z alfabetem. Teraz już tylko powtarzanie i  utrwalanie. Prosze o systematyczne czytanie tekstów z ćwiczeń lub z  książeczek  dla dzieci. W dn. 29 i 30 kwietnia będa zapisy do szkoły na nowy rok szkolny.

Zadanie domowe na 29 i 30 kwietnia

Ćwiczenia str 111- czytamy wyrazy pkt 5 , piszemy kilka do zeszytu i rysujemy do nich ilustracje.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry.  W tym tygodniu pracowalismy z literami Ł, ł. Powoli zbliżamy sie do końca alfabetu.  Bardzo proszę o systematyczne czytanie , nawet po 2 linijki tekstu dziennie. Kto czyta ten wie !!!

Zadanie domowe na 1 i 2 kwietnia.

Ćwiczenia str 99

Zeszyt: Napisz 3 zdania na podstawie ilustracji ze strony 100, 101, użyj swojego lub innego imienia. Pamietaj o liniach.

np.  Tomek buduje z piasku.

Powodzenia . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

 

Kochani rodzice! Na ostatniej katechezie mówiliśmy o grzechu. Bardzo proszę ćwiczyć  z dziećmi znak krzyża świętego i modlitwę “Chwała Ojcu”.

 

Dzień dobry. W tym tygodniu pracowaliśmy z literami W,w . Obydwie klasy otrzymały już regulamin na szkolny konkurs palm wielkanocnych. Zapraszam do udziału , najładniejsze palmy przejdą do etapu międzyszkolnego. Wszystkie palmy muszą być dostarczone do szkoły w PIATEK 8 KWIETNIA. Palma nie może mieć żadnych elementów plastikowych dodatków  tylko bukszpan , bibuła, bazie itp. Rozstrzygnięcie konkursu będzie w Niedzielę Palmową – Msza św. z procesją o godz 1.30

Za tydzien 20 marca zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz 1.30

Zadanie domowe na 18 i 19 marca

Ćwiczenia str 82,83

Czytanie str 81

Zeszyt : napisz imiona dzieci

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry.  W tym tygodniu pracowaliśmy z literami F,f . Dzieci pisały w zeszytach i na kartkach różne wyrazy. Bardzo dobrze sobie radzą z polskimi literami pisanymi. Klasa sobotnia otrzymała regulamin szkolnego konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną.Klasa piątkowa otrzyma za tydzień.  Termin przyniesienia palmy do oceny to 8 kwietnia /piatek/. uczniowie pieknie narysowali swoje przyszłe zawody. Rosną nam nowe kadry….

Zadanie domowe na 11 i 12 marca

Cwiczenia str 74 ,75

Czytanie str 73

Zeszyt klasa sobotnia : połącz sylaby z obrazkiem

Zeszyt klasa piatkowa : napisz wyrazy z szrego paska str 73

Pozdrawiam. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry.   Zakończylismy Konkurs Pieknego Czytania. Mam nadzieję ze dyplomy i nagrody będa motywowac uczniów do systematycznego czytania. Na poczatku marca bedzie ogłoszony w szkole konkurs na tradycyjna palme wielkanocną. W tym roku sposród wszystkich palm zostaną wybrane palmy do rywalizacji między innymi  polskimi szkołami. Rozstrzygnięcie odbędzie się w Niedzielę Palmową/ szczegóły wkrótce/.

W tym tygodniu pracowaliśmy z literami R, r

Zadanie domowe na 4 i 5 marca

Ćwiczenia str 66 i 67

Czytanie str 65

Zeszyt : Narysuj ,, Kim będę jak dorosnę” wraz z potrzebnymi akcesoriami. Napisz nazwę wybranego zawodu.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. Nasi uczniowie pięknie zaprezentowali sie w czasie Konkursu Pieknego Czytania. Szczególne gratulacje należa się Thomasowi Nabrzeckiemu , który otrzymał tytuł MISTRZA. Za tydzień zapraszam do czytania tych uczniów, którzy byli nieobecni lub chcieli jeszcze dodatkowo poćwiczyć. Nagrody i dyplomy czekają.

Zapraszamy na Mszę szkolną 2o lutego o godz 1.30

Zadanie domowe na 25 i 26 lutego

Ćwiczenia str 58 pkt 2 i 3

str   59 labirynt , sylaby / bez wiersza//

Czytanie str 57

Zeszyt : napisz 5 wyrazów wybranych z czytanki str 57

Powodzenia . Miłego tygodnia . Marzena Kozłowska

 

Religia (sobota): Drodzy rodzice, rozmawialiśmy o cudach Pana Jezusa. Bardzo proszę o wykonanie ćw. 3 str. 33 z dziećmi. Bardzo proszę ćwiczyć z dziećmi znak krzyża świętego. Szczęść Boże.

Dzień dobry. W tym tygodniu pracowalismy z literami G,g. Dzieci bardzo ładnie czytają, prosze powtórzyc teksty czytanek od str 17  / z nowa literką to jest 8 czytanek/ . Za tydzień w piątek i w sobotę zorganizujemy GALĘ PIĘKNEGO CZYTANIA. Będą dyplomy i drobne nagrody.

Proszę aby wszyscy przyszli w koszulkach szkolnych.

Zadanie na 18 i 19 lutego  

Ćwiczenia str 50 pkt 2 i 3

str 51 pkt 5

Czytanie str 49

Zeszyt :  napisz wyrazy : ogon , kogut, kucyk, noga, konik. Pamietaj o liniach i pisanych literkach

Powodzenia. 20 lutego zapraszamy na Mszę św. szkolną godz 1.30

Powodzenia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry.  Brawo za apetyczne dania narysowane w zeszytach.W tym tygodniu pracowalismy z literami N, n.  Zachęcam do systematycznego czytania , aby utrwalać litery. Jesli sa potrzebne jeszcze bilety na zabawę dla dzieci 13 lutego to prosze napisac do mnie wiadomość sms.

Zadanie domowe na 11 i 12 lutego

Ćwiczenia str 42,43  / pkt 5 – można wkleić produkty z gazetek reklamowych/

Czytanie str 41,42

Zeszyt : uzupełnij litery w okienkach

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

Szczęść Boże! Omawialiśmy katechezę nr. 12 i 13. Bardzo proszę wykonać z dziećmi ćw. 2 str. 27. Z Bogiem.

Dzień dobry. Informacje , które były przekazane na zebraniach klasowych 21 i 22 stycznia dodatkowo przesyłam na adres mejlowy.  W tym tygodniu pracowalismy z literami C,c

Zadanie domowe na 4 i 5 lutego.

Ćwiczenia str 34,35

Czytanie str 33,34

Zeszyt : narysuj lub napisz jakie jest twoje ulubione danie.

Powodzenia . Miłego wypoczynku. Marzena Kozłowska

 

 

Dzien dobry. Na poczatek kilka ważnych informacji dla Rodziców

  1. Zapraszam na zebranie klasowe w dn 21 stycznia o godz 7. 45 wieczorem zmiana piątkowa i w sobotę 22 stycznia o godz 1.15  – zmiana sobotnia . Zebranie bedzie w klasie  107
  2.  Wszyscy Rodzice, którzy nie otrzymują mejli ze szkoły proszeni są o zgłoszenie tego do wychowawcy klasy.
  3.  Rodzice, którzy nie uregulowali do tej pory opłaty za szkołę proszeni są o doliczenie dodatkowej opłaty w kwocie $ 50.00
  4. ZAPRASZAMY WSZYSTKIE BABCIE I DZIADKÓW NA MSZĘ ŚW. W ICH INTENCJI W DN 23 STYCZNIA O GODZ 1.30. 

Na Mszę sw. uczniowie przychodzą w koszulkach szkolnych.

W tym tygodniu pracowalismy z literami J, j

Zadanie domowe na 21 i 22 stycznia

Ćwiczenia str 26,27

Czytanie str 25 i 26

Zeszyt ; napisz wyrazy ,, modele, domino, motylek

Powodzenia. Miłego tygodnia . Marzena Kozłowska

Dzień dobry. Witam wszystkich w 2 półroczu roku szkolnego 2021/22.   Na poczatek wiadomośc dla wszystkich którzy szykowali kostiumy  na zabawe dla dzieci w stylu Dzikiego Zachodu. Zabawa została przeniesiona na 13 lutego. Pozostałe sprawy organizacyjne bez zmian. W dalszym ciagu nasza klasa bierze udział w przygotowaniu tej zabawy. Bilety , które zostały zakupione są nadal ważne .

Uwaga; Został ogłoszony Konkurs plastyczny Być Polakiem  2022

Temat prac dla grupy wiekowej 6 -9 lat : POCZTÓWKA Z POLSKI , JAKĄ CHCESZ OTRZYMAĆ LUB WYSŁAĆ. termin oddania 4,5 lutego 2022. format max A-3, technika dowolna płaska. Jak to na pocztówce mogą być napisy.Organizator bardzo zwraca uwagę na samodzielne wykonanie przez dzieci. Zachecam do udziału, nasi uczniowie są bardzo zdolni. Można wykorzystać weekend 28 i 29  stycznia kiedy nie ma zajęć szkolnych.

Zapraszamy Babcię i Dziadzia na Mszę św. szkolną 23 stycznia o godz 1.30 pm

Zadanie domowe na 14 i 15 stycznia

Ćwiczenia str 18, 19

Czytanie str 17

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

 

Witam wszystkich w Nowym Roku.

Na najbliższe zajecia 7 i 8 stycznia prosze przynieśc podrecznik nr 2 .

Pozdrawiam . Marzena Kozłowska

 

Dzieci z zerówki serdecznie zapraszają na swój występ w czasie Jasełek i Wigilii szkolnej 18 XII / sobota/o godz 10.00. Bilet dla wszystkich osób dorosłych w cenie $ 10.00

Chętnych rodziców prosimy o pomoc przy wydawaniu obiadu wigilijnego. W czasie spotkania bedzie mozna zakupic stroik swiąteczny oraz bilet na zabawę karnawałowa dla dzieci  na 16 stycznia

Zadanie domowe na 10XII i 11 XII

Ćwiczenia str 122.

Czytanie str 121

W tym tygodniu pracujemy jeszcze w cwiczeniach nr 1 .  Po nowym roku będzie potrzebny podręcznik nr 2.

Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

 

Klasa sobotnia – Kochani, dzisiaj kończyliśmy katechezę “Mój Anioł Stróż” i rozmawialiśmy o tym, że Bóg nam dał rodzinę. Bardzo proszę o dokończenie ćw. 2 str. 12. Szczęść Boże.

 

Dzień dobry . Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z Rodzicami na uroczysta Mszę swietą 21 XI o godz 1.30 . Będzie to ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY. Konkurs plastyczny ,, I my bądźmy chlebem”  rozstrzygnięty, nagrody zostana wręczone 21 XI  po Mszy św. o godz 1.30 .

W tym tygodniu pracowalismy z literami M,m, . Prosze o powtórzenie czytanek z poprzednich lekcji i systematyczne czytanie.

Zadanie domowe na 19 XI piatek i 20 XI sobota

Ćwiczenia str 106, 107

Czytanie str 105

Zeszyt:  Ułóż wyraz z liter / mama,misa,motyl / podpisz obrazki.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

 

Dzień dobry. Za tydzień 14 listopada będzie Msza św. za Ojczyznę o godz 9.00 am . Wszyscy rodzice , którzy mogą pożyczyc na ten dzień duże polskie flagi , lub chcieliby aby dziecko trzymało taką flage w kosciele po Mszy sw. proszeni są o telefoniczny kontakt z Dyrekcją.

W szkole organizowane są Andrzejki dla dorosłych 20 XI. Kontakt p. Dorota Pakos lub Dyrektor

W tym tygodniu pracowalismy z literami  S, s

Zadanie domowe na 12 XI piatek i 13 XI sobota

Cwiczenia str 98,99  UWAGA   pkt 3 str 99 – przepisujemy do zeszytu sylaby napisane literami pisanymi / 3 i 4 kolumna , paski zielony i brązowy/.

Czytanie str 97, sylaby z ramki, tekst – las, lis itp

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

 

Religia: Kochani rodzice! Bardzo proszę wykonać z dziećmi str. 13 ćw. 3. Proszę pokazać dzieciom gdzie w domu znajduję się Pismo Święte. Szczęść Boże!

 

Dzień dobry. W naszej szkole ochodzimy Święto Patrona Szkoły 21 listopada. W tym dniu zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz 1.30. Powinni  w niej uczestniczyć wszyscy uczniowie. Ubieramy wtedy koszulki szkolne / na biała bluzkę lub koszulę/.  Uczniowie klasy 0  będą zaangażowani do występu na Jasełkach 18 grudnia. Dziewczynki będą aniołkami, chłopcy pasterzami. Bardzo proszę pomysleć wczesniej o strojach.

W tym tygodniu pracowaliśmy z literami L, l. Proszę o systematyczne czytanie tekstów z ćwiczeń i utrwalanie liter poznawanych na lekcji.

Zadanie domowe na 5 XI piątek i 6 XI sobota

Czytanie str 89 :  sylaby w ramce, zdania o lalach.

Zeszyt : połącz obrazki z odpowiednią sylabą /  LA – lampa, lala itp/

Napisz sylaby w liniach :  la, le, lo , lu

Uwaga KLASA 0 PIĄTEK  RELIGIA

Ćwiczenie 1 str 12,   ćwiczymy odmawianie Zdrowaś Mario

Powodzenia . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

 

Dzień dobry. Za tydzień 31 X zapraszamy wszystkich uczniów do ORSZAKU  ŚWIĘTYCH

niedziela Msza św. o godz 1.30.  Dzieci mogą byc przebrane w postacie świetych z charakterystycznymi rekwizytami.

W piatek 29 X  i w sobotę 30 X zbieram  prace   plastyczne na konkurs o Patronie szkoły. Konkurs organizowany jest pod hasłem,, I my bądźmy chlebem”. Format A 4, A 3,   technika dowolna, karton.

Zadanie domowe na 29 X piatek i 30 X sobota

Ćwiczenia str 78 – czytamy wyrazy pasek z prawej  /osy,  buty, lisy

str  79  pkt 6

Zeszyt :  przeczytaj wyrazy ułozone z sylab / mama, tata itp/,  pokoloruj tyle kółek ile sylab – kukurydza, balony, wpisz litere y w okienko – dym, mydło, motyl

Powodzenia . Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry. Dzień Dwujęzycznosci był bardzo udany, uczniowie elegancko prezentowali sie w koszulkach szkolnych. Proszę śledzić nasz szkolny Facebook, będa tam zdjecia z ostatnich wydarzeń.

Bardzo dziekuję za wszystkie życzenia  i ciepłe słowa.

Zachęcam do udziału w konkursie plastycznym związanym z Patronem Szkoły. Wiem , że w zerówce dzieci chętnie rysują więc mogą powstać ciekawe prace. Pani Dyrektor zapewnia  dyplomy i fajne nagrody.

Zadanie domowe na 22 X PIĄTEK i 23 X SOBOTA  

Ćwiczenia str  24,25

Zeszyt : przeczytaj z rodzicami wierszyki o dwujęzyczności, powiedz z jakiego kraju są flagi.

Pokoloruj obrazki zwiazane z literą u / ul, ulica, itp/ dorysuj kilka rzeczy .

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry.

ZAPRASZAMY UCZNIOW ZERÓWKI DO KONKURSU PLASTYCZNEGO ZWIAZANEGO Z PATRONEM SZKOŁY. TEMAT PRACY ,, I MY BĄDŹMY CHLEBEM”

TECHNIKA DOWOLNA , FORMAT A-4 LUB A-3, PAPIER KARTON . TERMIN ODDANIA PRACY 30 X

Za tydzień 15 i 16 X obchodzimy DZIEŃ DWUJĘZYCZNOSCI, proszę aby wszyscy uczniowie przyszli w koszulkach szkolnych lub innych czerwonych. W niedziele 17 X zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz 1.30

W zerówce sa dwie mamy, które będą kontaktowac sie z rodzicami i z p. Dyrektor/ trojka klasowa w mniejszym składzie/ p. Małgosia Wróblewski klasa 0 piatkowa i p. Aneta Burzawa kl 0 sobotnia. Przekażę tym mamom numery kontaktowe do Rodziców. Jesli ktoś z Państwa sobie nie życzy udostepniać swojego numeru to prosze o wiadomość.

Zadanie domowe na 15 X piatek i 16 sobotę X

Ćwiczenia str 26,27

Zeszyt : napisz litery O,o w liniach / ołówkiem/ . Narysuj rzeczy i osoby których nazwy masz zapisane / okno, oko itp

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry . W tym tygodniu pracowaliśmy z literami I, i

Zadanie domowe na piątek 8 października sobotę 9 października

Ćwiczenia  str 53 – wyklaskiwanie sylab / indyk , igloo,igła itp../utrwalamy literki A,E,I,a,e,i

Ćwiczenia str  20, 21

Zeszyt : znajdź w wyrazie literke ,,i”,

Uwaga klasa 0 sobotnia – uczymy się piosenki o aniele stróżu tekst w plecaku

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

 

 

Dzień dobry . Za tydzien 1 i 2 października będą zbierane opłaty za szkołę. Czek lub gotowke nalezy przygotować w kopercie , napisac nazwisko Rodzica, który rejestrował ucznia, imie i nazwisko dziecka , klasa. Dowód wpłaty przyniesie uczeń po lekcjach

W tym tygodniu pracowaliśmy z literami E, e . Proszę powtórzyć  wyklaskiwanie sylab ze strony 44.

Zadanie domowe na piątek 1 października i sobotę 2 października

Cwiczenia str 18,19

Zeszyt :  narysuj na jednej stronie  kilka rzeczy na ,,e”

Uwaga kl 0 piątek  RELIGIA – uczymy sie piosenki o aniele stróżu tekst w plecaku.

Od pazdziernika będą w szkole w soboty zajęcia dodatkowe : scholka  p. Ala Buch i zajęcia Przygoda z ksiązką. p. Beata Korzeniak . Zainteresowanych rodziców prosze o kontakt ze mną lub bezpośrednio z nauczycielem.

Powodzenia. Miłego tygodnia. Marzena Kozłowska

 

Dzień dobry . W tym tygodniu pracowalismy z literami A, a. Uczniowie przynoszą książkę z parasolem /cz 1/.

Książka z bałwanem / cz 2/ będzie potrzebna od stycznia.

Zapraszamy na Mszę sw. szkolna w niedzielę 19 wrzesnia o godz 1.30

Zadanie domowe na PIATEK 24 WRZESNIA I SOBOTE 25 WRZESNIA

Ćwiczenia cz I  str 12,13, 38,39

Zeszyt : narysuj kilka rzeczy na litere A np   arbuz , aparat

Powodzenia, miłego tygodnia . Marzena Kozłowska