Klasa 5 (piątek)

Dzień dobry.

Praca domowa na 22 października 2021r.

Język polski,

1.Proszę przeczytać opowiadanie pt.” Mój przyjaciel Rex ” – str. 33/34

2. Str. 34 ćw. 1 -uzupełnić w książce.

3.  W zeszycie napisz kilka zdań o swoim zwierzątku ( jeśli nie masz to opisz Twoje wymarzone ) i narysuj to zwierzątko.

4. Str. 38 , 39 – proszę uzupełnić ćwiczenia gramatyczne.

Historia.

1.Str. 29 , 30 , 31- proszę uzupełnić.

INFORMACJA.

Z okazji Święta Patrona Szkoły uczniowie będą brać udział w konkursie recytatorskim. Wszyscy otrzymali krótki wiersz . Bardzo proszę nauczyć się pięknie czytać wiersza,  oraz próbować nauczyć się na pamięć.

Serdecznie pozdrawiam – Elżbieta Bachnacki

******************************************************************************

Dzień dobry.

Praca domowa na 15 października 2021r.

Język polski.

1. Proszę przeczytać opowiadanie pt. “Leśny czarodziej “
  2. Proszę napisać kilka zdań o swoim przyjacielu ( koledze, lub koleżance)- możesz skorzystać z wyrazów poznanych na lekcji – str. 27.
  3. Str. 30 , 31 – proszę uzupełnić ćwiczenia gramatyczne.
  4. Dla chętnych str. 32.

Historia.

1. Wybiorę  1  legendę  – str. 24-26. Przeczytam i opiszę w zeszycie , oraz nauczę się pięknie opowiadać.  Proszę narysować ilustrację do wybranej przez siebie legendy.

Serdecznie pozdrawiam- Elżbieta Bachnacki

*********************************************************************

Dzień dobry.

Praca domowa na 8 października 2021r.

1. Proszę przeczytać opowiadanie pt: “Znowu się zaczęło”- str. 19/20
  2. Ćwiczenia gramatyczne – proszę uzupełnić str. 23 , 24.

Historia.

1. Proszę przeczytać str. 22 i napisać w zeszycie jak wyglądała osada Biskupin i czym zajmowali się mieszkańcy Biskupina.

Dziękuję wszystkim za piękne prace plastyczne o wojnie . Dziękuję Kamilowi za piękną prezentację o POLSKIM HARCERSTWIE W CHICAGO.

Pozdrawiam serdecznie – Elżbieta Bachnacki

************************************************************************

Dzień dobry,

Praca domowa  na 1 października 2021 r.

1. Proszę przeczytać opowiadanie pt: ” Odwaga Hani “- str.11/12
  2. Napisz w zeszycie kim była Hania i jakie miała zadanie?
  3. Zrób plakat o wojnie uwzględniając : Co przynosi wojna ?, Czym jest wojna ? ( plakat  może być na kartce A4 )
  4. Przygotuj się do dyktanda – str. 13
  5. Ćwiczenia gramatyczne – przyimki . Proszę uzupełnić str. 18

Dla chętnych .

Przeczytaj str. 14 i napisz w zeszycie kiedy wybuchło powstanie warszawskie? Kto brał udział w powstaniu?

1. Str. 15 ćw. 1, 2
  2. Str. 16 ćw. 3,4
  3. Str. 17 ćw. 6.

INFORMACJA/PRZYPOMNIENIE

W piątek 1 pażdziernika będzie można zapłacić za szkołę. Czek , lub gotówkę należy przygotować w kopercie, na której należy napisać nazwisko rodzica, który rejestrował dziecko , imię i nazwisko dziecka i klasę. Dowód wpłaty dziecko przyniesie po lekcjach.

Zapraszam WSZYSTKICH UCZNIÓW do wzięcia udziału w konkursie ” LAURKA DLA BOHATERA”.

Pozdrawiam serdecznie -Elżbieta Bachnacki

******************************************************************

Dzień dobry,

WITAM BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH UCZNIÓW I RODZICÓW W KLASIE  V   W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2021/2022!!!!

Praca domowa na 24 września 2021r.

1.Proszę przeczytać ” List z obozu harcerskiego”-str. 4

2.Napisz swój list do kogoś z rodziny, lub do kolegi/koleżanki jak spędziłaś/łeś wakacje.

Pamiętajmy o pisowni zwrotów grzecznościowych pisanych dużą literą np:Droga Babciu, Cześć Michał.

Proszę napisz list starannie , oraz naucz się pięknie  czytać , abyśmy mogli w klasie chętnie słuchać Twoich wspomnień wakacyjnych.

3.Ćwiczenia gramatyczne: liczba pojedyncza i liczba mnoga.

Proszę uzupełnić ćwiczenia str. 9 , 10 w podręczniku do j. polskiego.

Dla chętnych.

Przeczytaj str. 7 i napisz informacje , które Cię zaciekawiły .

Historia.

1. Zapamiętajmy symbole narodowe Polski.

Flaga Polski, Godło Polski, Hymn Narodowy Polski  .

2. Wklej do zeszytu Godło Polski otrzymane w klasie.

3. Wpisz do zeszytu pierwszą zwrotkę i refren Hymnu Narodowego Polski i naucz się na pamięć   – str. 9

INFORMACJE DLA RODZICÓW.

Bardzo proszę , aby uczniowie przynosili na każdą lekcję podręcznik do j. polskiego, oraz podręcznik do historii.

Również proszę o  2 zeszyty: jeden do j. polskiego , a drugi do historii. Proszę , aby uczniowie byli zaopatrzeni w podstawowe SWOJE przybory szkolne . Dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie – Elżbieta Bachnacki